Powrót na poprzednią stronę

Z Jezusem szczęśliwi codziennie - tom 5 - Ewangelie dni powszednich: 23-34 tydzień zwykły

Z Jezusem szczęśliwi codziennie - tom 5 - Ewangelie dni powszednich: 23-34 tydzień zwykły

Pomoce do medytacji, katechez, homilii

s. Anna Kawa OSU, ks. Józef Stala

Dom Wydawniczy "Rafael" Kraków 2004

ISBN: 83-89431-74-2
format: 115 x 165, stron: 375, oprawa: miękka

INDEKS: RAF0084B10713

Cena: 25,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Książka Ewangelie dni powszednich, autorstwa s. Anny Kawa, urszulanki Unii Rzymskiej i ks. Józefa Stali, kapłana diecezji tarnowskiej jest nietuzinkowa. Jest taka nie dlatego, że napisali ją wspólnie zakonnica i kapłan. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ewangelia niejeden raz mówi o współpracy kobiet i mężczyzn, uczennic i uczniów Jezusa, w Bożym dziele. Ta książka jest nietuzinkowa z innych powodów.

Niepospolita dlatego, że można i należy ją czytać codziennie. I co ciekawe każdego dnia dostarczy ona czytającemu kolejną, nową, świeżą porcję dobrego słowa i myśli, które mogą posłużyć mu za kanwę i osnowę do osobistej medytacji.

Nietuzinkowa, bowiem nie obniżając poziomu duchowego lotu równocześnie wychodzi daleko naprzeciw osobistym, wewnętrznym upodobaniom i możliwościom czytelnika. Jednym umożliwia czerpać duchową mądrość wprost z Boskiego żródła mądrości – z Ewangelii. Innym podaje ją rozlaną przez Ojców Kościoła, świętych, papieża do naczyń o rozmaitych kształtach, naczyń ich refleksji i nauczania. Dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu, a chcą mieć niejako z marszu jasne rozeznanie i rozstrzygnięcia w religijnych i moralnych sprawach, mądrość Boża podana jest w syntetycznych, katechizmowych ujęciach. Tym, którzy chcą ją pić w postaci rozmaitych duchowych "napojów" podaje w formie aktualnej, współczesnej refleksji, czy poezji. A zatem po tę książkę może sięgać każdy bez wyjątku niezależnie od wieku, uzdolnień, wykształcenia, wykonywanej profesji.

Książka ta jest niepospolita i dlatego, że podając czytającemu bogaty i zróżnicowany materiał duchowy nie zwalnia go tym samym z osobistego wysiłku, z konieczności podjęcia własnej refleksji. A i o to, po wsłuchaniu się w Boga, w życiu wewnętrznym również chodzi.

Z Przedmowy

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Homiletyka

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni