Powrót na poprzednią stronę

Harry Potter i okultyzm - 'magiczna' wyobraźnia czy realistyczna magia?

Harry Potter i okultyzm - "magiczna" wyobraźnia czy realistyczna magia?

o. Aleksander Posacki SJ

Wydawnictwo Polwen Radom 2006

ISBN: 83-89862-52-2
oprawa: miękka

INDEKS: ENC0067B13173

Cena: 19,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

W recenzowanej książce [o. Aleksandra Posackiego] zostaje ujawniona i wyartykułowana wprost strategia dzieła, jakim jest „Harry Potter” (i służące do jej realizacji mechanizmy). Jest to strategia stopniowego odkrywania przesłania, prawdziwie przekazywanych treści, która polega na „subtelnym zwodzeniu” (kard. Josef Ratzinger, obecny papież Benedykt XVI), na wciąganiu, później uzależnieniu, i wreszcie w perspektywie na całkowitym zniewoleniu czytelnika (...).

Teologiczna egzegeza „Harry’ego Pottera” wydobywa coś więcej niż prawdę, iż nie jest to świat duchowy chrześcijaństwa. Dowodzi ona także, że rzeczywistości duchowej ( zwłaszcza zaś rzeczywistości zła), którą tradycja judeochrześcijańska od wieków wyznaje i dobrze zna, dla pozoru odmówiono realności po to, by zmieszana z wytworami wyobraźni, mogła bez przeszkód zniewalać.

Ks. Aleksander Posacki SJ - filozof, teolog, znawca historii mistyki, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu, wykładowca akademicki, publicysta, duszpasterz. Autor wielu książek (m. in. „Okultyzm, magia, demonologia”, „Niebezpieczeństwo okultyzmu”, „ Dlaczego nie Metoda Silvy?”, „Spiritismus was unterscheidet ihn von Parapsychologie und Magie”, „ Egzorcyzmy, opętanie, demony”), licznych artykułów naukowych i haseł encyklopedycznych (w tym ponad 100 haseł w Encyklopedii „ Białych Plam”). Konsultant egzorcystów katolickich w Polsce i zagranicą. Wykładowca na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów ( Niemcy, Polska), organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriela Amortha.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Wychowanie

Książki / Życie chrześcijańskie / Zagrożenia wiary

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni