Powrót na poprzednią stronę

W blasku Bożego Miłosierdzia

W blasku Bożego Miłosierdzia

ks. Leszek Mateja

Wydawnictwo WAM Kraków 2006

ISBN: 83-7318-642-5
seria: Jezu, ufam Tobie
format: 120×168, stron: 100, oprawa: miękka

INDEKS: WAM1425B14398

Cena: 7,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny zwrócił się do nas w nastepujących słowach: Bóg okazując nam miłosierdzie, oczekuje, że będziemy świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie. Jak zatem stać się świadkiem miłosierdzia? Próba odpowiedzi na to pytanie została podjęta w czasie trzydniowych rekolekcji wygłoszonych w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w dniach 18-20.02.2005 roku. Niniejsza pozycja zawiera zapis homilii i konferencji wygłoszonych w czasie tych rekolekcji. Jej celem jest ułatwienie czytelnikowi kształtowanie postawy miłosierdzia we współczesnym świecie, tak aby ona opierała się na nauczaniu Jezusa, który jest ucieleśnieniem Bożego miłosierdzia. Chcąc zrealizować to zadanie sięgnęliśmy do testów Ewangelii według św. Mateusza, które podejmują tematykę miłosierdzia. Dlaczego akurat tego, a nie innego Ewangelistę wybraliśmy jako przewodnika na drodze kształtowania właściwej postawy miłosierdzia? Bowiem św. Mateusz w sposób szczególny doświadczył Bożego miłosierdzia, od momentu kiedy jeszcze jako Lewi siedząc w komorze celnej, został powołany przez Jezusa do grona jego uczniów. To w jego domu Jezus mógł pierwszy raz spotkać sie przy stole z celnikami i grzesznikami, a do zdziwionych tym postępowaniem faryzeuszy skierował następujące słowa: Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary" (Mt 9,13; Oz 6,6).

W ramach rekolekcji, których owocem jest treść tej pozycji uczestnicy oprócz wysłuchania konferencji i homilii, mogli wziąć udział w analizie wybranych fragmentów Ewangelii w kręgach biblijnych. W związku z tym, że owoc tych medytacji trudno przedstawić w wersji pisanej, w celu ubogacenia lektury do każdego punktu tej książeczki zostały dołączone krótkie refleksje Ojców Kościoła dotyczące zagadnień podejmowanych w małych grupach.

Seria „Jezu, ufam Tobie" publikuje treści rekolekcji wygłoszonych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.

 

Kategorie

Książki / Pismo Święte / Opracowania (komentarze)

Książki / Duchowość / Modlitwy i rozważania

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni