Powrót na poprzednią stronę

Miasto w sercu Boga

Miasto w sercu Boga

Pierre-Marie Delfieux

Wydawnictwo W drodze Poznań 2007

ISBN: 978-83-7033-599-1
format: 123x195, stron: 160, oprawa: miękka

INDEKS: WDR0417B17417

Cena: 26,30 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Wskutek tego wszystkiego, co miało miejsce w miastach na przestrzeni wieków, w oczach wielu wydają się one siedliskiem zła, zbiorowiskiem wszelkich występków, miejscem skandali, przemocy, szalonych idei ; miejscem samotności w ludzkiej zbieraninie i wyrazem tysiąca nikczemności… jednym słowem, symbolem grzechu! — tak myśli wielu współczesnych ludzi, narzekając, skarżąc się i zarazem usprawiedliwiając się z nędzy swojego życia duchowego.
Książka ojca Delfieux pozwala jednak odkryć inny, zaskakujący obraz miasta, jako miejsca szczególnego działania Boga: Miasto może nas prowadzić do Boga, ponieważ Bóg umieścił nas w mieście. Miasto może nas wznieść ku Bogu, ponieważ Bóg zstąpił do miasta. Miasto może nam dać Boga, ponieważ Bóg ofiarował się w mieście. Ono może ofiarować nas Bogu jako żywą ofiarę , ponieważ On czeka na nas w mieście, by nas karmić Eucharystią i przyoblec mocą z wysoka.

Pierre-Marie Delfieux założyciel i przełożony Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich urodził się w roku 1935. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1962. Był duszpasterzem akademickim na Sorbonie. Po dziesięciu latach kapłaństwa spędził dwa lata na Saharze jako pustelnik. Tam usłyszał wezwanie, by założyć oazę modlitwy na pustyni miasta.

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Ewangelizacja

Książki / Duchowość / Modlitwa

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni