Powrót na poprzednią stronę

Otwarta brama. Antologia modlitw

Otwarta brama. Antologia modlitw

David Adam

Wydawnictwo WAM Kraków 2008

ISBN: 978-83-7505-143-8
format: 129x200, stron: 120, oprawa: twarda

INDEKS: WAM1874B21631

Cena: 19,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

"Książka ta ma stać się dla nas zaproszeniem i upewnić nas, że niedaleko jesteśmy od królestwa niebieskiego" - takie jest założenie autora, który w tej książce daje czytelnikowi ciekawe połączenie dwóch typów literatury religijnej: książeczki z modlitwami oraz tekstu wprowadzającego do modlitwy, oferującego praktyczne wskazówki, jak się modlić. Książka podzielona jest na rozdziały tematyczne, z których każdy zawiera wprowadzenie oraz kilka modlitw, np. modlitwy uwielbienia, modlitwy pokutne, modlitwy wstawiennicze, modlitwy odnoszące się do gestów liturgicznych, poświęcenia, błogosławieństwa.
Otwierają się przed nami nowe przestrzenie. Książka jest zaproszeniem do pogłębienia naszego życia modlitewnego, otwarcia się miłość Boga. To bogate źródło, z którego czerpać można inspiracje do modlitwy osobistej, bądź cotygodniowej, wspólnotowej; zawiera modlitwy pokutne, adoracji, wstawiennicze i dziękczynne jak również proste teksty celtyckie. Książkę szczególnie polecamy bierzmowanym i każdemu kto chce znaleźć własną duchową drogę.
Brama otworzy się przed nami zupełnie niespodziewanie, ukazując świat, o którym nie mieliśmy pojęcia, chociaż on zawsze istniał. Bo to nie nowy świat powstaje, lecz my budzimy się ze snu i dostrzegamy bramę chwały.

 

Kategorie

Książki / Duchowość / Modlitwy i rozważania