Powrót na poprzednią stronę

Najmądrzejszy człowiek świata

Najmądrzejszy człowiek świata

Emiliano Di Marco

Wydawnictwo WAM Kraków 2008

ISBN: 978-83-7505-173-5
seria: Z SOKRATESEM
format: 160×220, stron: 48, oprawa: miękka

INDEKS: WAM1877B21651

Cena: 14,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Chłopiec o imieniu Platon pragnie zostać wielkim mędrcem. Aby to pragnienie mogło się spełnić, potrzebuje mistrza. Za radą boga Apollina, podejmuje wędrówkę w poszukiwaniu najmądrzejszego człowieka na świecie. To poszukiwanie jednak okaże się o wiele trudniejsze, niż mógł kiedykolwiek przypuszczać. Droga będzie pełna pułapek, zagadek, nudnych nauczycieli i zarozumiałych, fałszywych mędrców. To wszystko po to, by się przekonać, że prawdziwy skarb - mądrość - można niekiedy znaleźć tam, gdzie się go najmniej spodziewamy…
Wątek tej opowieści w sposób dowolny, nawiązuje do uroczystej przemowy w obronie Sokratesa, przeprowadzonej dwa i pół tysiąca lat temu i opisanej przez Platona w Dialogach.
Po dwudziestu pięciu wiekach, nauki zawarte na stronach platońskich ksiąg, nie straciły niczego ze swej mądrości i piękna. Niniejsza opowieść, jak wszystkie inne z tej serii, pragnie przybliżyć młodemu czytelnikowi skarby filozofii, przedstawiając myśli klasyków zachodnich, na kanwie ciekawych wydarzeń z przeszłości.

 

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni