Powrót na poprzednią stronę

** Wspaniałe królestwo Atlantydy

** Wspaniałe królestwo Atlantydy

Emiliano Di Marco

Wydawnictwo WAM Kraków 2008

ISBN: 978-83-7505-172-8
seria: Z Sokratesem
format: 16x220mm, stron: 48, oprawa: miękka

INDEKS: WAM1882B21658

Cena: 14,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Sokratesa, nauczyciela Platona, odwiedzają trzej zagadkowi osobnicy, którzy przynoszą ze sobą starożytny manuskrypt. Jego treść stanowi opowiadanie o imperium z zamierzchłej przeszłości. Powstało ono dziewięć tysięcy lat wcześniej, na końcu świata, za Słupami Heraklesa, i stało się tak potężne, że ruszyło na podbój całej ziemi. Było to sławne królestwo Atlantydy.
Posiadało ziemie obfitujące we wszelkie dobro, zachwycało wspaniałą architekturą, miało armię budzącą postrach wśród wszystkich narodów, a chroniły je mury niemożliwe do sforsowania przez nikogo: ani człowieka, ani boga. A jednak, pewnej wyjątkowej nocy, cały ten przepych pochłonęły z woli bogów fale oceanu... Jaką tajemnicę kryje odwieczny manuskrypt? Jaki koniec czekał mieszkańców Atlantydy?
Wątek tej opowieści w sposób dowolny nawiązuje do dwóch Dialogów Platona: „Timajos" i „Kritias".
Po dwudziestu wiekach, nauki zawarte na stronach platońskich ksiąg, nie straciły niczego ze swej mądrości i piękna. Niniejsza opowieść, jak wszystkie inne z tej serii, pragnie przybliżyć młodemu czytelnikowi skarby filozofii, przedstawiając na kanwie ciekawego mitu z przeszłości, myśli klasyków zachodnich. (notka z okładki oryginalnego wydania - tłumaczenie A.M. Stefańska)

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Dla młodzieży

Książki / Promocja / za 1 zł

Książki / Inne / Filozofia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni