Powrót na poprzednią stronę

Matka Teresa. Mysli wyszukane

Matka Teresa. Mysli wyszukane

Tytuł oryginalny: Mother Theresa. In my own words

Wydawnictwo ZNAK Kraków 2008

ISBN: 978-83-240-1049-3
Katarzyna Mach (tłumacz), św. Matka Teresa z Kalkuty (tekst)
format: 107x158, stron: 104, oprawa: twarda

INDEKS: ZNK0694B21973

Cena: 25,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Wznowienie cieszącego się dużą popularnością wyboru myśli Matki Teresy z Kalkuty. Autor wyboru, José Luis González-Balado, pisze we Wprowadzeniu, że Matka Teresa nie miała skłonności do nadmiernego gadulstwa i odzywała się tylko wtedy, gdy było to konieczne. Dlatego właśnie jej słowa, choć nieliczne, były przekonujące. Kierowała je do współpracowników, sióstr oraz wszystkich chcących usłyszeć osobę żyjącą według zasad, które proponuje innym. Ta książka pozwala nam zapoznać się z tym, co Matka Teresa sądziła o świętości, miłości, śmierci, cierpieniu, powołaniu chrześcijanina, pieniądzach i wielu innych sprawach. Krótkie teksty są zarazem migawkami, w których odbija się jej własne życie - podróże po świecie i otwieranie kolejnych domów, spotkania z ludźmi i najważniejsze - służba ubogim i umierającym. To znakomite uzupełnienie bestsellera Pójdź, bądź moim światłem. Książka ma piękną szatę graficzną ilustrowaną zdjęciami.

Wybór wypowiedzi jednego z najważniejszych świadków Miłosierdzia w dwudziestym wieku, Matki Teresy z Kalkuty.

Anegdoty i powiedzenia zawarte w tej książce to orędzie Matki Teresy do wszystkich ludzi dobrej woli, pragnących usłyszeć słowa osoby żyjącej wedle zasad, które proponuje innym.

„Stworzył nas Bóg, dlatego czynimy małe rzeczy z wielką miłością. Wierzę w tę wielką miłość, która pochodzi lub powinna pochodzić z naszego serca, powinna zaczynać się w domu: od mojej rodziny, moich sąsiadów z drugiej strony ulicy, tych mieszkających w następnej bramie. I ta miłość powinna następnie dotykać każdego”.
(z rozdziału Miłość)

 

Kategorie

Książki / Duchowość / Święci

Książki / Duchowość / Świadectwa

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni