Powrót na poprzednią stronę

** No Longer Music - Ton Snellaert (CD)

** No Longer Music - Ton Snellaert (CD)

Fundacja Głos Ewangelii Warszawa 2008

INDEKS: FGE0017A22490

Promocja: 10,00 zł 1,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Awangardowy artysta malarz i amsterdamski handlarz narkotyków w jednej osobie. Poznaje Kogoś szczególnego. Rodzi się w nim pragnienie by zostać misjonarzem. Wobec tego wyjeżdża do Indii.

No Longer Music (NLM) – zespół chrześcijański założony w Amsterdamie przez Davida Piercea cechujący posiadaniem międzynarodowego składu. Celem zespołu jest ewangelizacja poprzez muzykę chrześcijańską, którą grają wśród narkomanów, alkoholików, prostytutek, członków ulicznych gangów, młodzieży z marginesu i innych ludzi zagubionych w życiu.

Historia zespołu: David Pierce zainicjował powstanie No Longer Music w Amsterdamie, w Holandii w 1985 roku i oprócz koncertów w kraju zaczynają wyjeżdżać również poza Holandię. Niedługo potem otwierają się możliwości grania we Wschodniej Europie, jeszcze przed upadkiem Muru Berlińskiego i NLM gra również na Festiwalu w Jarocinie przed 15000 widownią. Następnie NLM wydaje pierwszy album: "Thank you good night we love you!". Dalej NLM koncertuje w Związku Radzieckim jeszcze przed upadkiem ZSRR. Jest też również pierwszym zachodnim zespołem grającym na terenach Syberii. W końcu wydają drugi album: "No Sex". NLM wyrusza w trasę i gra 32 koncerty na trasie "Od Moskwy do Mongolii" gdzie znowu jest pierwszym zachodnim zespołem tym razem grającym w Mongolii. Sukcesem NLM jest fakt, że oglądają ich miliony Rosjan w Centralnej TV w filmie CBN: "What are you living for?". Następnie założyciel zespołu David Pierce wydaje książkę "Rockpriest" (Rockowy kapłan), opisującą historię NLM. Zespół przenosi się na sześć miesięcy do Nowej Zelandii, by tam koncertować i przygotować się do trasy w Azji. Zostaje wydany trzeci album: "Hang by your feet and sing" i odbywa trasę koncertową po Wietnamie i w końcu trasa koncertowa po Polsce, po której NLM aktywnie angażuje się w pierwszy SLOT festival. Następują kolejno trasy koncertowe po Nowej Zelandii, Polsce, Niemczech z przygotowaną przez NLM Rockoperą. Wyruszają w trasę z rockoperą "Passion (and act of)" – Nowa Zelandia, USA, Niemcy, Polska, Serbia, Indie i Singapur. W 1997 NLM wydaje trzeci(?) album: "Passion (and act of)" zawierający muzykę do rockopery. W 2000 roku NLM wydaje czwarty album: "Primordial", a w grudniu tego samego roku NLM gości w Polsce na trasie z 2Tm2,3. W 2001 po raz pierwszy gra też trasę koncertową w Brazylii i Jamajce. Po kolejnej trasie po Polsce latem 2001, z niemieckim zespołem Noisetoys, NLM zjawia się na SLOT festiwal. Przez cały ten okres główną siedzibą NLM jest Nowa Zelandia, a w latach 2002-2004 odbywają trasy koncertowe po Azji i Brazylii. W 2005 roku zespół zagrał 10 koncertową trasę po Polsce wraz z zespołem BrokenReed. W 2008 roku zespół ponownie zagrał w Polsce na SLOT ART FESTIVAL. Podczas trasy koncertowej w 2009 roku, która obejmowała takie kraje jak USA, Liban, Chorwajcę i Finlandię w składzie zespołu było aż 4 Polaków: Darek Pilch (vj,aktor), Grażyna Słaboń i Basia Pilch (tancerki) oraz Ania Greenwood (kamerzystka).

Link do krótkiego wywiadu video z Davidem Piercem:
http://www.youtube.com/watch?v=pKXMfz_G2KY

 

Kategorie

Multimedia / CD-ROM / Multimedia

Książki / Życie chrześcijańskie / Biografie, autobiografie

Książki / Promocja / za 1 zł

Książki / Duchowość / Świadectwa

Książki / Inne / Wywiady