Powrót na poprzednią stronę

Ksiądz Jerzy zwyciężał dobrem

Ksiądz Jerzy zwyciężał dobrem

Milena Kindziuk

Wydawnictwo Sióstr Loretanek Warszawa 2009

ISBN: 978-83-7257-382-7
format: 110x185, stron: 199, oprawa: miękka

INDEKS: LOR0130B24644

Cena: 15,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Kim był ten skromny kapłan, który zyskał tak wielki rozgłos, że na odprawiane przez niego Msze święte przychodzili nawet niewierzący? Na to pytanie odpowiada reporterska biografia księdza Jerzego Popiełuszki".

Autorka - Milena Kindziuk - prezentuje w swej książce świadectwa bezcenne: relacje ludzi, którzy osobiście znali księdza Jerzego i byli naocznymi świadkami wydarzeń uznawanych dziś za dziejowe.
"Ale ja nie wiem, kiedy wrócę" - te znamienne słowa wypowiedziane przez księdza Jerzego 19 października 1984 roku rozpoczynają opowieść o życiu, śmierci i owocach niezwykłej posługi kapłana męczennika. Wartki tok tej opowieści sprawia, że czytelnik niemal bezwiednie wkracza w rzeczywistość tamtych lat. Niektóre epizody mogą wywołać silne emocje, przyprawić o dreszcz wzruszenia.
Reporterski charakter biografii księdza Jerzego Popiełuszki pozwala czytelnikowi stać się świadkiem zdarzeń, o których mowa. Doświadczyć tego mogą zarówno ci, którzy doskonale pamiętają tamte czasy, jak i nieco młodsi, dla których jest to zetknięcie z nieznaną im, minioną epoką. Dla jednych i drugich będzie to zapewne doświadczenie o ogromnej wartości.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Książki / Życie chrześcijańskie / Biografie, autobiografie

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni