Powrót na poprzednią stronę

Drogowskazy dla Polaków - bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Drogowskazy dla Polaków - bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Wydawnictwo AA Kraków 2010

ISBN: 978-83-61881-60-5
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko (tekst)
format: 125x175, stron: 192, oprawa: twarda

INDEKS: WAA0168B27067

Promocja: 29,90 zł 28,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Postać ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności, duszpasterza ludzi pracy i orędownika niewinnie krzywdzonych, pomimo upływu lat nie przestaje fascynować. Przez głębokie zaangażowanie w najważniejsze sprawy wiernych, dla których stał się przewodnikiem, moralnym autorytetem i punktem odniesienia w mrocznej dobie stanu wojennego, ucieleśnił w sobie ewangeliczny ideał kapłana.

Prezentowana książka zawiera myśli ks. Jerzego zaczerpnięte z jego zapisków, wywiadów, a przede wszystkim – z kazań głoszonych w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu podczas Mszy za Ojczyznę.

Słowa ks. Jerzego, choć wypowiadane w konkretnych okolicznościach życia narodu, zaskakują aktualnością. Dla każdego Polaka w każdym czasie mogą służyć za duchowy przewodnik po ścieżkach wiary, życia społecznego i patriotyzmu. Publikację uzupełnia List pasterski Episkopatu Polski wydany na okoliczność beatyfikacji, ukazujący wiernym niezwykłe świadectwo życia i owoce męczeństwa błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Książki / Duszpasterstwo / Rozważania

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni