Powrót na poprzednią stronę

** Rozmowy o Lourdes

** Rozmowy o Lourdes

Edoardo Caprino, Paolo Scarpa

Wydawnictwo Bernardinum Pelplin 2010

ISBN: 978-83-7380-882-9
format: 125 x 195, stron: 132, oprawa: miękka

INDEKS: BER0351B27684

Promocja: 19,00 zł 2,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Niniejsza książka jest zbiorem wywiadów przeprowadzonych dla czasopisma ,,Lourdes”, organu OFTAL (Opera Federativa Trasporto Ammalati a Lourdes).

Ich punktem wyjścia były rozmaite znaki, na które sanktuarium w Lourdes zwróciło uwagę w związku z przygotowaniem jubileuszu stupięćdziesiątej rocznicy objawień: woda, skała, światło, ludzie z wszystkich narodów, chorzy, osoby opiekujące się nimi. Nie mogło zabraknąć również odniesienia do dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, którego stupięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia obchodziliśmy cztery lata temu.

Ta refleksja wciągnęła wierzących i niewierzących, ludzi Kościoła, osobistości ze świata żydowskiego, teologów, filozofów, znawców sztuki i innych uczonych. Każdy z nich wniósł istotny wkład w postaci przemyśleń, sugestii i propozycji. Wszystko to z duchem otwartym i gotowym na szukanie dialogu i konfrontacji.

W ten sposób czytelnik otrzymuje szereg przemyśleń, obracających się wokół tematu Lourdes. Nie brakuje też pytań o osobiste doświadczenie pielgrzymowania do tego miejsca wiary lub o sens pielgrzymowania w dzisiejszym społeczeństwie.

 

Kategorie

Książki / Promocja / za 2 zł

Książki / Duchowość / Ogólna