Powrót na poprzednią stronę

Godzina tygrysa. Jak pokonać własne lęki? + Wielki Post - czytania na co dzień

Godzina tygrysa. Jak pokonać własne lęki? + Wielki Post - czytania na co dzień

Megan McKenna

Wydawnictwo Mateusza

oprawa: miękka

INDEKS: WMT0011B29040

Cena: 54,40 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Godzina tygrysa. Jak pokonać własne lęki?
Godzina tygrysa - "między trzecią a piątą nad ranem, a dokładniej rzecz biorąc - o czwartej. Kiedy komuś o tym mówię, w jego spojrzeniu widzę zrozumienie. okazuje się, że każdy wie, o czym mowa - wszyscy znają godzinę tygrysa, choć może dotąd tak jej nie nazywali. Ludzie czasem budzą się o tej porze, najciemniejszej i najchłodniejszej porze nocy, samotni, i muszą skonfrontować się ze sobą. Odczuwają napięcie, niejasny niepokój, brak swobody lub prawdziwy lęk, osamotnienie, obawę. To godzina tygrysa - czas stawienia czoła lękom. To powszechne doświadczenie, potrzebne każdemu. Jeśli nie zmierzymy się ze swymi lękami, one nas zniszczą."
To książka o tych chwilach życia, kiedy musimy się skonfrontować z naszymi lękami. W każdym z nas rodzą się one wobec wszystkiego, co nieznane, tajemnicze, głęboko ukryte, wobec przeszłości, której pozwalamy nad sobą panować, i niepewnej przyszłości, wobec śmierci i wielu innych zagrożeń, które funduje nam współczesny świat.
Tajemniczy tygrys, obraz zaczerpnięty z kultury dalekiego Wschodu, to symbol tego wszystkiego, czego się boimy, ale też tego, co popycha nas do przekraczania granic naszej egzystencji, inspiruje do wychodzenia poza własne ograniczenia, aby dojść do drzwi Tajemnicy, która otwiera nas na pełnię życia i pokój.
Autorka czerpie inspirację z Pisma Świętego, przytaczając liczne jego fragmenty, których rozumienie pogłębia interesującymi komentarzami, oraz z mądrości i wierzeń Wschodu, zamieszczając wiele ciekawych opowieści i anegdot. W swej książce zaprasza Czytelnika do rozpoznawania źródeł własnych lęków po to, by się z nimi zmierzyć i odważnie spojrzeć "tygrysowi" w oczy.

Wielki Post - czytania na co dzień. Refleksje i opowieści

Wspaniała książka do refleksji i przemyśleń, zawierająca opowiadania i rozważania na czterdzieści dni Wielkiego Postu. Opiera się na codziennych czytaniach z lekcjonarza na ten okres. Skłania do namysłu i zachęca do wysiłku, aby odeprzeć pokusy i wytrwać w dobrych postanowieniach.
"Wzrost nie bierze się z nakładania na siebie jakichś duchowych szat. Wzrost bierze się ze zdejmowania i usuwania, przestawania, nierobienia czegoś i pozwalania sobie, by zejść do sedna albo nawet wpaść w sedno naszej żyjącej istoty."
Linda Hogan, poetka z plemienia Czikasawów cytowana w Listening to the Land

Megan McKenna - znana pisarka amerykańska, zajmująca się poradnictwem z pogranicza psychologii i duchowości. Jest ambasadorem pokoju organizacji Pax Christi w Stanach Zjednoczonych.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Wielki Post

Książki / Życie chrześcijańskie / Duchowy wzrost

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni