Powrót na poprzednią stronę

Puszczyk

Puszczyk

Jan Grzegorczyk

Wydawnictwo ZNAK Kraków 2012

ISBN: 978-83-240-1877-2
format: 144x205, stron: 432, oprawa: miękka

INDEKS: ZNK0803B31606

Cena: 32,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Stanisław Madej odnajduje w kościele zwłoki proboszcza. Nie może uwierzyć, że jego przyjaciel spadł z drabiny akurat w wieczór, gdy wreszcie zdecydował się udostępnić mu pełen osobistych zapisków egzemplarz książki średniowiecznego mistyka i psychoterapeuty Tomasza a Kempis. Próbując rozwikłać zagadkę śmierci księdza, staje wobec pytań dotyczących własnego życia. Zaczyna wątpić, czy jego ucieczka z miasta i zamieszkanie w starym domku na skraju lasu miały sens. Niespodziewanie do jego rąk trafi a pamiątka rodzinna - obraz przedstawiający rozbitka na brzegu morza. Czy to stare płótno przyniesie mu jakieś przesłanie? Czy okaże się kluczem do prawdziwego szczęścia?
Znakomita intryga kryminalna, przeplatająca się z wątkiem miłosnym, ubarwiona legendami i pełnymi humoru scenkami z polskiej wsi, jest jak zawsze dla Grzegorczyka tylko pretekstem do zajrzenia w głąb ludzkiej duszy.

Puszczyk to opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć na nowo i pokonać samego siebie. Wystarczy odważyć się każdego dnia pójść o jeden krok dalej, w puszczę.

”- Pamiętasz, kiedyś zapytałem, kim dla ciebie jestem. Odpowiedziałaś mi wtedy tak na odczepnego, że człowiekiem z puszczy. A ja jestem tylko puszczykiem. Uczę się puszczy, ale nigdy się jej nie nauczę.”
(fragment książki)

”Puszczyk, szukając mordercy - odnajduje siebie. Wzruszenie, humor, napięcie. Cały Grzegorczyk!”
Małgorzata Kalicińska

 

Kategorie

Książki / Literatura piękna / Powieść

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni