Powrót na poprzednią stronę

Siostra Faustyna. Biografia Świętej (oprawa miękka)

Siostra Faustyna. Biografia Świętej (oprawa miękka)

Ewa K. Czaczkowska

Wydawnictwo ZNAK Kraków 2012

ISBN: 978-83-240-2232-8
format: 130x200, stron: 400, oprawa: miękka

INDEKS: ZNK0850B34733

Cena: 19,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Siostra Faustyna Kowalska - poznaj jej drogę do świętości.

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?
W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat - tak jak chciał tego Jezus.
Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego.

Pierwsza biografia świętej Siostry Faustyny Kowalskiej - pióra dziennikarki Rzeczpospolitej - najbardziej aktualna, dokładna i kompletna biografia największej świętej XX wieku.
Autorka odwiedziła wszystkie miejsca związane ze świętą Faustyną, dokonała drobiazgowego dziennikarskiego śledztwa, zamówiła nowe ekspertyzy - psychiatryczne, grafologiczne, kryminalistyczne.
Książka zawiera niepublikowane wcześniej zdjęcia, a także strony z Dzienniczka św. Faustyny - najczęściej tłumaczonej na języki obce polskiej książki.
Książka jest kluczem do zrozumienia Dzienniczka i jest kluczem do zrozumienia fenomenu kultu Bożego Miłosierdzia, który ściąga do Polski setki tysięcy pielgrzymów z całego świata.
Oprócz całości życia świętej Faustyny przedstawia losy samego kultu Bożego Miłosierdzia - najpierw zabronionego, potem stopniowo dopuszczanego
Książka zawiera również kontrowersyjne tematy tj. czy siostra Faustyna była zdrowa psychicznie? Dlaczego w Krakowie jest centrum kultu Bożego Miłosierdzia, a nie w Wilnie?
Tekst omawia także niezwykłe proroctwa dotyczące Polski i sytuacji w kraju, które Faustyna przekazała w swoim Dzienniczku.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Biografie, autobiografie

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni