Powrót na poprzednią stronę

Światło Życie – płyta, która łączy pokolenia (CD)

Światło Życie – płyta, która łączy pokolenia (CD)

New Life'M

Bonart Management Czeladź 2013

INDEKS: BNM0010A35436

Cena: 34,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Wielu z nas, nawet jeśli nie uczestniczyło w formacji Ruchu Światło-Życie, dobrze wie, jak wielką rolę w życiu Kościoła w Polsce odegrała i nadal odgrywa wspólnota powszechnie nazywana Oazą. Dzieło zapoczątkowane przez ks. Franciszka Blachnickiego trwa nieprzerwanie od 1954 roku i ciągle się rozwija. Niemalże od 40 lat całorocznej formacji towarzyszy piosenka roku. To właśnie ze zbioru tych utworów New Life’m wybrał 12 piosenek, które znajdą się na płycie „Światło Życie”. Wśród nich będą m.in. „Serce wielkie nam daj”, „Przyjdź, Duchu Święty”, „Nadzieja”, „Miłość”, nie zabraknie także pieśni „Zwiastunom z gór” – ulubionej piosenki Jana Pawła II, wielkiego orędownika Ruchu Światło-Życie.

Producentami muzycznymi płyty są Joachim Mencel i Marcin Pospieszalski – znani kompozytorzy, producenci, a przede wszystkim współtwórcy New Life’m. Na płycie usłyszymy zespół New Life’m w składzie: Agnieszka Musiał (śpiew), Robert Cudzich (gitara), Piotr Jankowski (perkusja), Marcin Pospieszalski (bas, skrzypce), Joachim Mencel (fortepian, Rhodes), a także gościnnie Sławomir Kosiński (gitara) oraz Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie i Chór Joyful Voice.

Płyta ma charakter wspólnotowej modlitwy śpiewem. Wszystkie piosenki wykonywane są jednym głosem, co sprawia, iż towarzyszące zespołowi chóry przez prostotę wykonania zapraszają słuchających do wspólnego śpiewu – modlitwy.

Pomysł na realizację tego niecodziennego projektu powstał we wrześniu 2011 roku podczas pierwszych warsztatów muzycznych z New Life’m, które miały miejsce w Europejskim Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Carlsbergu. To właśnie tam pierwszy raz o płycie z piosenkami roku rozmawiali ks. Henryk Bolczyk i Andrzej Dubiel – pomysłodawcy albumu „Światło Życie.”

Utwory:
1. Zwiastunom z gór
2. Przyjdź Duchu Święty napełnij serca
3. Uczniowie Pana
4. Serce wielkie nam daj
5. Dziękuję Bogu dziś
6. Błogosławiony bądź Ojcze
7. Powstań i świeć
8. Nadzieja Jezus
9. Wiele jest serc
10. Jezus Chrystus jest moim zbawieniem
11. Miłość
12. Wielki jest Pan

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Ewangelizacja

Książki / Kultura / Muzyka

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni