Powrót na poprzednią stronę

Jan Paweł II - Święty z Wadowic - modlitewnik

Jan Paweł II - Święty z Wadowic - modlitewnik

Wydawnictwo M Kraków 2014

ISBN: 978-83-7595-757-0
Tomasz Ponikło (opracowanie)
format: 80 x 115, stron: 56, oprawa: miękka

INDEKS: WDM1477B38353

Cena: 3,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Jan Paweł II – Święty z Wadowic!

„I życie się zaczęło i szkoła się zaczęła i studia się zaczęły i teatr się zaczął i kapłaństwo się zaczęło…”. Tymi słowami wspominał Karol Wojtyła swoje dzieciństwo i młodość w rodzinnym mieście podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku.

Proponowany modlitewnik zawiera krótką biografię Papieża Polaka ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowego, trwającego niemal 27 lat, Pontyfikatu Ojca świętego. Znajdziemy tu także informacje dotyczące Bazyliki w Wadowicach, gdzie najstarsza wzmianka o kościele sięga XIV wieku. Gorącym życzeniem Jana Pawła II było ukoronowanie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, znajdującego się w tym miejscu. Dokonał tego 16 czerwca 1999 roku.
Jan Paweł II ośmiokrotnie odwiedził Polskę. Pierwszy raz w 1979 roku, ostatni raz w roku 2002. Swoimi przemówieniami – wymagającymi, krytycznymi, ale też budującymi– tworzył program dla Polski, której patronował w trudnych latach zarówno przed, jak i po przemianie ustrojowej 1989 roku.
W proponowanym modlitewniku przeczytamy słowa wypowiedziane do Wadowiczan przybyłych na spotkanie z Papieżem. Niezwykle ciepłe i wzruszające zostały w pamięci wielu z nas po dziś dzień.

Już za życia Jan Paweł II był uważany za szczególnego patrona rodzin, zwłaszcza zmagających się z trudnościami związanymi z poczęciem i urodzeniem potomstwa. Proponowany modlitewnik zawiera m.in. Modlitwę o wstawiennictwo Jana Pawła II, Modlitwę w intencji rodzin, a także Litanię do Jana Pawła II, Modlitwę o dar pokoju, Litanię do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Jan Paweł II

Książki / Duchowość / Modlitewniki, śpiewniki

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni