Powrót na poprzednią stronę

Chwile prawdy

Chwile prawdy

Shlomo Kalo

Wydawnictwo VERBINUM Warszawa 2003

format: 116x168, stron: 222, oprawa: miękka

INDEKS: VRB0075B07050

Cena: 12,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Wydarzenia opisane w tej książce są prawdziwe. Zaczerpnięto je z powszechnie znanych pozycji historycznych, badań, oficjalnych dokumentów, świętych pism i wiarygodnych świadectw. Ich bohaterowie wywodzą się z różnych religii, a w niektórych przypadkach można ich nawet określić mianem "tymczasowych wyznawców".

Zdarzały się chwile, w których przechodzili kryzys i byli zagubieni, a wówczas, w sytuacji przymusu, owi "tymczasowi wyznawcy" odkładali na bok dręczące ich wątpliwości, a ich modlitwy były wysłuchiwane - jak wszystkie prawdziwe modlitwy. Fakt wysłuchania modlitwy uważa się za wyjątkowe, zaskakujące wydarzenie, za cud, który staje się nieraz przyczyną całkowitej odmiany życia; czasem jednak, wcale nie tak rzadko, nie zmienia nic, a życie toczy się dalej, jak gdyby nic szczególnego nie zaszło.
Churchill, Patton, Mojżesz, Al-Ghazali, Tamerlan, książę rosyjski Wasyl, nieznany nauczyciel Georgij Pertow, Amerykanin Christopher Balastero, Anglik John Newton - wszyscy oni doświadczyli takiej rozstrzygającej o ich losach chwili i stawili jej czoła. Ich postawa pociągnęła za sobą dalekosiężne skutki.

 

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni