Powrót na poprzednią stronę

Pozwólcie ptakom śpiewać (twarda)

Pozwólcie ptakom śpiewać (twarda)

Opowiadania o Księdzu Bosko

Lene Mayer-Skumanz

Wydawnictwo Salezjańskie Warszawa 2004

ISBN: 83-7201-204-0
format: 145x205, stron: 128, oprawa: twarda

INDEKS: SAL0104B08118

Cena: 17,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Czy znasz Świętego, który nie tylko leczył chorych, budował kościoły, pisał książki, lecz także bawił się z dziećmi, chodził po linie, znał sztuczki czarodziejskie, naprawiał buty i umiał rozmawiać z nauczycielami zawodu? Czy jest to wszystko możliwe?
Jeśli ktoś nie potrafi odpowiedzieć na takie pytanie, po prostu nie zna Księdza Bosko, niezwykłego Świętego, który podbił serca wielu dzieci i młodzieży.

Takiego właśnie Księdza Bosko opisuje Lene Mayer-Skumanz. Dwadzieścia jeden jej opowiadań ukazuje historię życia Świętego od wiejskiego pastuszka, poprzez zdążanie do kapłaństwa, aż do założenia Rodzinny zakonnej. Żywa narracja, ciekawe zdarzenia z życia Jana Bosko, niekonwencjonalne metody pracy z dziećmi turyńskiej ulicy, to tylko nieliczne z walorów książki o świętym wychowawcy, który pociągnął za sobą dzieci i młodzież.

Krótkie komentarze dołączone do opowiadań objaśniają sytuację historyczna i stanowią tło dla wydarzeń, na kanwie których toczy się życie i działalność św. Jana Bosko. A ilustracje Elisabeth Singer ułatwiają zrozumienie ducha ówczesnej epoki.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Wychowanie

Książki / Duchowość / Święci

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni