Powrót na poprzednią stronę

W świecie ADHD

W świecie ADHD

Nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagi u dzieci i dorosłych

Edward M. Hallowell, John J. Ratey

Media Rodzina Kraków 2004

ISBN: 83-7278-111-7
format: 145 x 205, stron: 352, oprawa: miękka

INDEKS: MER0099B08201

Cena: 33,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

W świecie ADHD to jedyna tego rodzaju publikacja dotycząca problematyki zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, tym cenniejsza, iż stworzona przez ludzi znających zagadnienie z autopsji. Problem dostrzeżony w latach 70-tych polega na zaburzeniu uwagi, impulsywności i nadpobudliwości, które często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Główne objawy dotyczą braku zdolności utrzymywania koncentracji na określonym bodźcu, podtrzymywaniu motywacji, zaburzeń procesów planowania, organizacji i chronologii wydarzeń, trudności związane z wyhamowaniem reakcji.

Dziecko obarczone ADHD jest impulsywne i często agresywne, przez to odrzucane przez rówieśników; może szukać swojego miejsca w różnych grupach nieformalnych, może to być nawet gang młodocianych; grozi mu uzależnienie. Nie są w stanie się kontrolować, są też bardziej zagrożone wypadkami, nie potrafią przewidywać następstw swoich czynów. Dlatego nauczycielowi potrzebna jest ogromna wiedza i intuicja, a przynajmniej świadomość problemu.
W przypadku dorosłych, u których objawy utrzymują się w około 30% przypadków, zespół ADHD przekłada się w praktyce na problemy z zachowaniem i zadaniami życia codziennego, co wydaje się być kluczowe we właściwym funkcjonowaniu w społeczeństwie.
Dotychczas problem ADHD u dorosłych nie doczekał się w Polsce szczegółowego omówienia, zatem propozycja Media Rodzina jest doskonałą odpowiedzią na powstałe zapotrzebowanie.
Podręcznik Edwarda Hallowella i Johna Rateya jest zarówno doskonałym zbiorem informacji o zespole, studium przypadków jak i cennych rad, które dla każdego zainteresowanego okażą się nieocenione i bardzo pomocne.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Rodzina

Książki / Życie chrześcijańskie / Wychowanie

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni

Edward M. Hallowell

Jak żyć z ADHD

John J. Ratey

Jak żyć z ADHD