Powrót na poprzednią stronę

Ciemna strona

Ciemna strona "Kodu Leonarda da Vinci" (książka + DVD)

E-lite Distribution Warszawa 2014

format: 145x190, oprawa: twarda

INDEKS: ELI0083B39498

Cena: 29,99 zł

"Kod Leonarda da Vinci" – bez wątpienia światowy bestseller i jedna z najbardziej znanych książek, napisanych w XXI wieku. Ciemna strona "Kodu Leonarda da Vinci".

Sukces jaki odniósł Dan Brown – autor tej rozchwytywanej powieści - rzeczywiście robi wrażenie. Niestety, jest i druga, mroczniejsza strona jego dzieła. I to właśnie jej poświęcona została kolejna publikacja z cyklu „Fakty – Cuda – Tajemnice”.

W „Ciemnej stronie ‘Kodu Leonarda da Vinci’” znajdziemy m. in. podstawowe informacje o książce Browna oraz o przekłamaniach, których się dopuścił. Dodatkiem do tomiku jest zaś płyta DVD z filmem dokumentalnym nakręconym przez Andresa Garrigó.

Ów hiszpański reżyser postanowił zapytać kilkunastu ekspertów (katolickich, protestanckich, żydowskich i prawosławnych), o fakty, mity i absurdy, które można znaleźć na kartach „Kodu…”. Jak się okazuje, tych ostatnich jest tam najwięcej.

Stwierdzić, że książka Browna budzi kontrowersje to mało. Według wielu naukowców i badaczy nie jest ona niczym innym, jak atakiem na chrześcijaństwo. Szkalowanie Opus Dei, forsowanie tezy, jakoby Chrystus poślubił Marię Magdalenę i to ona była Świętym Graalem, zwalczanym przez św. Piotra. Ukrywanie tych „faktów” przez Watykan… - to tylko część z brownowskich wymysłów.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

Ludzie Boga