inne…

Okładka
Plakat w szczegółowy sposób przedstawia rodowód Jezusa Chrystusa, począwszy od pierwszych ludzi, Adama i Ewy. Od podstawy pnia bezpośrednia linia prowadzi do patriarchów, Abrahama, Izaaka i Jakuba, następnie rozgałęzia się w dwanaście plemion. Dodatkowo, po lewej stronie drzewa genealogicznego, rozpostarta jest chronologia historyczna. Linia pozioma prowadzona od każdego punktu drzewa wskazuje odpowiadający temu punktowi moment historyczny na chronologii. Chronologia podaje także imiona ważnych w historii osób, które nie są wymieniane w źródłach, jako przynależące do któregoś z dwunastu plemion
119,00 zł
119,00 zł
Okładka
Aneta Kania
Zapiski Anety Kani to dynamiczna autoopowieść o życiu nawiedzonym przez „trzęsienie ziemi”, które w jeden dzień zmieniło krajobraz wiosny w krajobraz jesieni, i to wcale nie złotej. Paradoksalnie owo nagłe „trzęsienie ziemi” spowodowane chorobą, niweczące pisarskie marzenia młodej dziennikarki, stało się zwiastunem nowego początku. Ta niewiarygodna, pulsująca życiem historia, udokumentowana osobistymi zapiskami Anety, nie jest fabularnym blefem. Nie jest też owocem kobiecej dzielności, dziełem własnych rąk. Wprost przeciwnie, zrodziła się w bezsilności, z niezwykłej relacji z Bogiem, którego autorka spotkała w otchłani własnej udręki. W jej zapiskach nie ma lukru, słodkości, patosu, wyznań na górnym „c”, ­ekstaz podsycanych emocjami, nie ma taniego blichtru. Jest natomiast żar i pasja spotkań z Bogiem, a także z ludźmi i ze sobą samą.

Krzysztof Wons SDS
35,80 zł
35,80 zł
Okładka
Carl Sagan
Wspaniały przegląd przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wiedzy naukowej. Autor, stawiając prowokacyjne pytania, łączy naukę i filozofię w jednorodny i przekonujący model rozumienia świata.

Kosmos jest opowieścią o długiej odkrywczej podróży ludzkości oraz o tych, którzy wywarli znaczący wpływ na postać współczesnej nauki. Carl Sagan z kosmicznej perspektywy spogląda na naszą planetę przypominającą błękitny klejnot, zamieszkaną przez istoty, które właśnie zaczynają poznawać sens jedności z otaczającym światem i wyprawiać się na rozległy ocean kosmosu. Dzięki jego zdumiewającej umiejętności przedstawiania zagadnień naukowych w sposób zarówno zrozumiały, jak i ekscytujący powstała przejrzysta opowieść o nauce, o tym, jak równocześnie rozwijały się i nauka, i cywilizacja. Autor omawia m.in. działalność starożytnej Biblioteki Aleksandryjskiej, pochodzenie życia oraz materii, gwiazd i planet, podstawy teorii ewolucji, misje sond kosmicznych. Rozważa również najnowsze odkrycia dotyczące życia poza Ziemią i sposoby ewentualnego porozumiewania się z istotami zamieszkującymi inne planety.
84,90 zł
84,90 zł
Okładka
Tomasz Lendzian
Rozmowa to pierwszy krok do poznania Jedni widzą w niej szansę na poprawę komfortu życia i pracy oraz niewyobrażalny rozwój cywilizacyjny. Inni obawiają się, że może stanowić zagrożenie dla ludzkości, zwłaszcza w kontekście zdominowania świata przez myślące maszyny. Gdzie leży prawda? Rozmowy, które ze sztuczną inteligencją przeprowadził Tomasz Lendzian, pozwalają lepiej ją poznać. Autor cierpliwie i dogłębnie sonduje możliwości SI, zadając różne, nawet te najbardziej nietypowe pytania. Czy teoria Wielkiego Wybuchu jest prawdziwa? Jakie są najlepsze sposoby na umówienie się z dziewczyną według sztucznej inteligencji? I co sądzi o zatrzymaniu przez policję działaczki pro-life? Autor nieustannie zastawia na nią zasadzki i stawia wyzwania w postaci zagadek słowno-logicznych, historycznych, a nawet zadań fizycznych. Dzięki temu może dokonać oceny, czy sztuczna inteligencja posiada świadomość, czy też jest po prostu zwykłym zbiorem algorytmów.
34,99 zł
34,99 zł
Okładka
Kate Crawford
Atlas sztucznej inteligencji stanowi swoistą mapę teraźniejszości: miejsc, ludzi i relacji. Pomaga zrozumieć rolę AI we współczesnym świecie. Jest cenną przeciwwagą dla bezkrytycznych zachwytów nad sztuczną inteligencją oraz zaproszeniem do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z technologii informacyjnej.
59,00 zł
59,00 zł
Okładka
Maria Elżbieta Szulikowska
Przywilej miało zawsze najmłodsze dziecko, gdyż to jemu przede wszystkim należało się miejsce na rękach taty, a czasem i dwoje się tam zmieściło. Jakże miło wyglądała ta sielanka, piękna, czysta, rodzinna sielanka…

Wszystko ma swój czas i na wszystko pod słońcem jest wyznaczona godzina… A ten koniec zbliżał się milowymi krokami. Nie tylko dlatego, że trwała wojna, lecz bardziej to okoliczność samarytańskiej przysługi każdego dnia narażała rodzinę na zapowiedziane obwieszczeniem kary. Józef z żoną długie nocne godziny spędzali na rozmowie o przyszłości, ale za każdym razem swoje lęki i obawy zawierzali Bogu w modlitwie różańcowej. Jak refren piosenki powracała ku nim i przesuwała się przed oczami serca jedna, ewangeliczna przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie. Był to dla nich koronny argument, że słuszność jest po ich stronie, po stronie miłości Boga i bliźniego… Tak wiele razy czytali wspólnie ten fragment Ewangelii, że znali na pamięć podkreśloną na czerwono perykopę, z dopiskiem nowego, swojego FIAT, które dla nich jest bezwarunkowym TAK… bowiem w tej konkretnej sytuacji każda noc – mogła być ostatnia, każdy dzień – bez zachodu słońca, a godziny – wszystkie policzone… Pan Jezus powiedział: nie znacie dnia ani godziny…

/Z książki Markowskie bociany/
29,90 zł
29,90 zł
Okładka %
Adam Człowiek
Dzisiejszy świat ulega gwałtownym przemianom. Społeczeństwo się laicyzuje. Coraz więcej osób odwraca się od Kościoła i odcina od swoich duchowych korzeni, szukając źródła szczęścia w przyziemnych rzeczach. Jak radzić sobie z tymi zmianami? Jak odnaleźć pokój i radość wśród lęku i niepokoju, które coraz bardziej dotykają naszą codzienność?
Adam Człowiek, współczesny polski mistyk, w 1990 roku otrzymał od Boga szczególne zadanie – dzielenie się proroctwami dotyczącymi sytuacji Kościoła, Polski i świata. W pełnym oddaniu nauczaniu Kościoła rzymskokatolickiego, pozostał do końca życia w ukryciu, zawsze posłuszny Bogu i duchowemu przewodnictwu kapłanów.
Zebrane w tej książce orędzia z lat 2011-2012 ukazują aktualne zagrożenia, z którymi musimy się mierzyć. Są rodzajem napomnień, przestróg, pouczeń i wskazówek, które dają możliwość zrozumienia obecnej sytuacji Kościoła i świata. Przynoszą także pokrzepienie i nadzieję, że ostateczne zwycięstwo nad złem należy do Boga i dokona się przez Niepokalaną.
Autor przypomina, że od objawienia Bożego nie można się odwracać, a każdy z nas ma ważną misję do spełnienia. Ta książka jest drogowskazem dla pragnących odnaleźć sens swojej duchowej drogi.
49,90 zł 47,00 zł
49,90 zł 47,00 zł
Okładka
Leila Guerriero
"Guerriero niezbicie dowodzi, że dziennikarstwo może być również jedną ze sztuk pięknych i tworzyć dzieła o wysokiej wartości, nie rezygnując przy tym z podstawowego obowiązku, jakim jest informowanie" - napisał Mario Vargas Llosa. Twórczość Leili Guerriero - najlepszej reporterki w Ameryce Łacińskiej - charakteryzuje się gracją stylu, dziennikarskim profesjonalizmem i pokorą. Nitrogliceryna niepokoju to wybór jej tekstów przygotowany specjalnie dla polskiego czytelnika. Są tu portrety oddanych żon Borgesa i Onettiego, które po ich śmierci zarządzają narracją o słynnych pisarzach, a także najsłynniejszej tancerki tanga ("Tango jest jak akt miłości. Podchodzisz, muskasz nogi mężczyzny, a potem agresywnie zahaczasz i blokujesz. I to jest orgazm"). Reportaże o przyjaźni niemożliwej, o antropologach identyfikujących szczątki ofiar dyktatury argentyńskiej, o cmentarzu na Malwinach (Falklandach), o którym przez lata Argentyńczycy nic nie wiedzieli. Eseje i felietony o perwersyjnym sposobie poznawania świata na city tours, o zawodowych pokusach dziennikarzy czy wreszcie o biznesie strachu, który polega na kontrolowaniu nitrogliceryny niepokoju tak, żeby nie wysadziła piszącego w powietrze. Jak zauważa dziennikarka w jednym z esejów, warto dostrzec różnicę między pisaniem "poprawnym" a "obrzydliwie dobrym" - i urzeczywistniać to drugie. Leila Guerriero pisze obrzydliwie dobrze.
53,00 zł
53,00 zł
Okładka
Katarzyna Dziurdzik
Niebanalna i zaskakująca książka o samotności, która nie oznacza życiowej porażki ani duchowej pustki czy poddania się mentalności singla. Rzecz o samotności osobiście doświadczonej przez Autorkę i przeżywanej w jedności z Bogiem. Wszystko to, co dotyczy życia niezamężnej kobiety, samotnej nie z wyboru, wierzącej i praktykującej, pragnę nazywać w tej książce po imieniu. (...) Pragnę tu dotrzeć do istoty problemu, który jest dużo poważniejszy niż brak męża czy gromadki dzieci u boku kobiety. Przykłady, które przytaczam, są prawdziwe. To nie wymysł mojej wybujałej wyobraźni ani też staropanieńskiej fantazji, ale życiowe doświadczenie moje i wielu kobiet (...). /fragment wstępu/
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Maciej Jasiński, Krzysztof Wyrzykowski
Trwają ostatnie przygotowania do wydania komiksu o morderstwie księdza Jerzego Popiełuszki. Krzysztof Wyrzykowski narysował wszystkie plansze komiksu, a obecnie pracuje nad okładką. Scenariusz napisał Maciej Jasiński.

Komiks stanowi rozszerzoną wersję noweli opublikowanej w zbiorze Solidarność – 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi, który ukazał się niedawno z okazji 25 rocznicy Sierpnia 1980 r. i zdobył sobie błyskawicznie wielką popularność na rynku.

Cena wolności, bo taki będzie tytuł tej nowej publikacji, uzupełnionej o teksty i archiwalne fotografie, ma 36 stron i jest komiksem czarno-białym z kolorową okładką. Komiks wyda Zin Zin Press w listopadzie br.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko został porwany przez funkcjonariuszy SB 19 października 1984 r. Nie wiadomo dokładnie, którego dnia został zamordowany. Jego skatowane ciało wyłowiono z zalewu na Wiśle koło Włocławka 30 października (podaje się też datę 26 października), a 3 listopada 1984 r. odbył się pogrzeb z udziałem tłumu wiernych, który przerodził się w patriotyczną manifestację.

Mimo procesu i skazania bezpośrednich winowajców zbrodni (dziś są oni już na wolności), nie wyjaśniono wszystkich okoliczności morderstwa. Sprawę bada ponownie IPN.

W 1997 roku kościół katolicki rozpoczął proces beatyfikacyjny księdza Jerzego Popiełuszki.
29,90 zł
29,90 zł
Okładka
Janusz Szewczak
Popularny autor i publicysta Janusz Szewczak znany jest od dawna z nieustępliwej walki z wypaczeniami zachodniej cywilizacji, do której przecież i my, Polacy, należymy od tysiąca lat. Ta książka jest tego najlepszym dowodem. Niektórzy twierdzą, że cywilizacja nasza jest w stanie upadku. Autor jest również tego zdania, ale w przeciwieństwie do wielu pesymistów uważa, że z tego upadku można się jeszcze wydźwignąć. Aby jednak to nastąpiło, konieczna jest dogłębna analiza kryzysu, ustalenie jego przyczyn. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy skutków załamania cywilizacyjnego jest triumf brzydoty - tak w sztuce, jak i w naszym życiu codziennym. Wielkim problemem jest nie tylko dewastacja piękna, lecz swoisty kult brzydoty widoczny w publikatorach specjalistycznych oraz w mass mediach, a także w światowych i krajowych galeriach, gdzie bohomazy lub ordynarne prowokacje plastyczne osiągają niebotyczne ceny. Szpetota opanowała teatry, wulgarność przelewa się przez karty nowoczesnych powieści, ekrany epatują przemocą i wyuzdanym seksem, życie publiczne pełne jest wyjątkowej ordynarności. Deptanie piękna odbywa się w rytm ideologii gender i innych lewackich koncepcji życia. Nie może nam być zatem obojętne, że brzydota, a nawet ohyda, doświadcza swoistego kultu - jest to bowiem wyraz stanu duszy i umysłu wielu ludzi. Ludzi zagubionych, oderwanych od Boga, od tradycji, od sprawdzonych, odwiecznych wartości. Ludzi, których liczba gwałtownie rośnie. Co gorsza, w wielu krajach świat polityki sprzyja temu barbarzyńskiemu, neopogańskiemu kultowi - to już jest bardzo niebezpieczne, to zagraża nie tylko pojedynczym jednostkom, ale całym społeczeństwom i narodom. Książka Janusza Szewczaka uświadamia to zagrożenie, jego skalę i zarazem ostrzega, nawołuje do opamiętania, którego najlepszym przejawem będzie powrót do adoracji piękna i szlachetności. 80 specjalnie dobranych, sugestywnych ilustracji wzmacnia siłę przekazu tej publikacji. Spis treści: Rozdział I Nie dajcie się zwieść Rozdział II Kanony piękna i brzydoty Rozdział III Historia Rozdział IV Kryteria postrzegania Rozdział V Słowo i obraz Rozdział VI Ludzkie ciała Rozdział VII Architektura i ogrody Rozdział VIII Moda dawniej i współcześnie Rozdział IX Naśladowcy i prześladowcy Rozdział X Teatr Rozdział XI Dźwięki Rozdział XII Co zanika, co triumfuje Bibliografia
69,00 zł
69,00 zł
7,00 zł
Okładka
ks. Pius Czesław Bosak
W najmniejszej nawet rzeczy objawia się moc Najwyższego

Święte Księgi wielkich religii monoteistycznych są odwiecznym i ogólnoludzkim przekazem Słowa Bożego, będącym zarówno wskazaniem drogi przeznaczonej dla wszelkiego stworzenia, jak i samą drogą, po której należy kroczyć od urodzenia aż do śmierci. Dlatego tak ważne jest zastanawianie się nad znaczeniem ich treści, nie wyłącznie dla samej wiedzy, lecz głównie po to, aby wcielać ją w życie i zgodnie z nią postępować na tym świecie, wierząc, że zaowocuje to w życiu przyszłym. Każde bowiem najmniejsze nawet słowo stanowi przejaw wielkości, mądrości oraz potęgi Stwórcy.

Koran, Święta Księga islamu, od kilkunastu wieków pozostaje najważniejszym wskazaniem i przewodnikiem muzułmańskiej społeczności. Jest dla niej objawieniem zesłanym przez Wszechmogącego, jedyną prawdą i niezmienny cudem, podstawą wiary oraz istnienia w czasie danym ludzkości przez Boga. Słowa Koranu towarzyszą muzułmanom przez całe życie: słyszą je zaraz po urodzeniu i w godzinie odejścia. Codziennie wypowiadają w modlitwie. Są zawsze takie same dla ubogich i bogatych, zdrowych i chorych, prostych i wykształconych. Każdy musi starać się zrozumieć ich treść zgodnie z własnymi możliwościami, aby udanie zająć i wypełnić swoje miejsce w stworzonej Bożą mocą wielkiej harmonii Wszechświata.
169,00 zł
169,00 zł
Okładka
Zenon Gierała
Przydrożne kapliczki i figury stojące na rozstajach dróg są nie tylko perełkami folkloru. To nieme kroniki lokalne, będące wyrazem tradycji chrześcijańskiej, troski o wartości moralne czy duchowe. To znaki pamięci. Były przecież świadkami naszych dziejów i rozwoju kultury w swojej okolicy i to z nimi wiążą się niezwykle ciekawe, dziś już nieco zapominane historie.

„Opowieści przydrożnych kapliczek ziemi świętokrzyskiej” to zbiór legend związanych z historią tego regionu, niesionych od wieków właśnie przez te niewielkie obiekty sakralne. Każda z opowieści, udokumentowana bogatą bibliografią oraz okraszona licznymi reprodukcjami i zdjęciami, chroni cząstkę naszej historii przed zapomnieniem. Polecamy tę wyjątkową książkę wszystkim czytelnikom, którym bliskie są tradycje i dziedzictwo kulturowe Polski.
49,90 zł
49,90 zł
Okładka
Dominik Chwolik
Sfera religijna bliska jest każdemu człowiekowi, niezależnie od różnic doktrynalnych czy poglądów. Doświadczanie sacrum łączy dorobki poetyckie Tadeusza Kijonki, Stanisława Krawczyka i Jerzego Szymika. W przypadku ich twórczości spostrzegamy nie tyle odniesienia do religijności śląskiej, ile do uniwersum polskiej pobożności. W części pracy dotyczącej poezji Kijonki autor podejmuje przede wszystkim temat kontrastu między wiarą dziecka a dorosłego, jak również wynikające z niego wątki, dotyczące ciała, choroby i śmierci. Ponadto przygląda się kreacji matki ziemskiej oraz niebieskiej (Maryi). Najważniejszym, zdaniem autora, tematem w twórczości Krawczyka jest zaś motyw tajemnicy (Boga, człowieka, także samego poety) oraz nawiązujący do tematu religijności wątek kobiecy (obraz własnej żony i matki). W poezji Szymika autor dostrzega natomiast próbę nieustannego zbliżania się do Boga (Miłości) w codzienności (m.in. w chorobie, posłudze kapłańskiej czy pracy wykładowcy) i w czasie podróży. Poetyckie doświadczanie religii... oparte zostało na klasycznych dla religioznawstwa rozważaniach Rudolfa Otta, Williama Jamesa oraz Mircei Eliadego, wzbogacone ponadto o współczesne konteksty, myśli Jana Pawła II i Josepha Ratzingera (Benedykta XVI).
23,10 zł
23,10 zł
Okładka
Anna (Anna Dąmbska)
w sprzedaży od 10 sierpnia

Książka Twe ustawy wieczne zawiera w większości nigdy niepublikowane pisma Autorki z lat 1999–2001. Tytuł nawiązuje do psalmu 119, rozbudowanego, uroczystego kantyku wysławiającego Boże Prawo. W przekazie Autorki powinno ono być podstawą i wzorcem dla praw stanowionych przez ludzi. Jest to nie tylko osobiste przekonanie Autorki, lecz także zasadniczy element treści rozmów zawartych w książce. Chodzi o prawa różnej rangi, włącznie z konstytuującymi ustrój państw.

W przypadku Polski chodzi o coś więcej niż o sam proces tworzenia prawa. Niektóre z tekstów wprost nawiązują do zadania utworzenia w Polsce ustroju opartego na prawach Bożych, na przykazaniu „abyście się społecznie miłowali”.

Chodzi przy tym nie tylko o samo zadanie, ale bardziej jeszcze o drogę do jego realizacji. Jest to zadanie dla całego narodu, w które każdy Polak może wnieść swój wkład. Teksty zapewniają o pomocy Bożej (bez której realizacja zadania byłaby niemożliwa) i dają rozmaite wskazówki.

Czasy są szczególne, bo wydarzenia zewnętrzne zdają się potwierdzać bliskość zapowiadanych światowych wstrząsów, które stworzą warunki do wprowadzania przemian ustrojowych.
59,90 zł
59,90 zł
Okładka
Colleen Hammond
Czy Niepokalana nosiłaby dzisiaj obcisłe jeansy albo szpilki?

Czy św. Gemma Galgani pokryłaby swoje ramiona mozaiką tatuaży?

A Joanna Beretta Molla? Czy ta pobożna żona i matka przyjęłaby Komunię Świętą w sukience z odkrytymi ramionami i głębszym dekoltem?

Intuicyjnie wyczuwamy tu jakiś zgrzyt. Co zatem wydarzyło się w ostatnich dekadach, że wygląd przeciętnej katoliczki uległ tak radykalnej zmianie? Czy moralność ewoluuje wraz z trendami modowymi? Czy to, co dawniej uznawano za grzeszne, dzisiaj jest neutralne albo wręcz pozytywne? Odpowiedzi na te pytania – i wiele innych – znajdziemy w tekście Colleen Hammond.

Ta niepozorna książeczka jest wieloaspektowa. Wystąpią w niej Adam i Ewa. Zagości Muhammad Ali. Głos zabiorą pa - pieże i katoliccy święci. Spiskować będą masoni. Pojawi się krótka historia mody (z zaskakującym zwrotem akcji w dwu - dziestym wieku).

Polecamy Godny strój nie tylko kobietom. Wbrew pozorom bo - wiem może on także otworzyć oczy mężczyznom – mężom, ojcom i braciom – którzy chcą współtworzyć społeczeństwo oparte na Bożym pięknie i dobru.
29,00 zł
29,00 zł
Okładka
Robert B. Pearson
Klasyczna książka Roberta B. Pearsona Pasteur – plagiator i szarlatan powstała w czasach, kiedy hipoteza zarazków jako jedynych czynników chorobotwórczych dopiero powstawała.

Jak pokazuje autor, hipoteza ta, dziś uznawana za bezdyskusyjny fakt i zarazem będąca narzędziem sprawowania kontroli nad społeczeństwem, była kiedyś tylko jedną z wielu konkurencyjnych teorii, a jej powszechne przyjęcie było możliwe dzięki wsparciu instytucji rządowych oraz sektora handlowego, które dostrzegły w niej duży potencjał. Pearson, autor licznych publikacji na temat zdrowia, nie tylko ukazuje Pasteura jako człowieka przywłaszczającego sobie odkrycia innych i wykorzystującego narzędzia polityczne do przeforsowania swoich kontrowersyjnych twierdzeń, ale bada również pierwsze dekady wprowadzania reżimu szczepionkowego w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Napisana osiemdziesiąt lat temu praca Pearsona dowodzi, że niezależnie od jej wartości przekształcenie hipotezy zarazkowej w dogmat nie obyło się bez oporów i wymagało olbrzymiej presji medialnej oraz zatrudnienia licznych instytucji, w tym Fundacji Rockefellera, dzięki którym wszelkie alternatywne wobec tej hipotezy rozwiązania zostały zmarginalizowane jako nienaukowe. W istocie jednak to właśnie przekształcenie hipotezy zarazków w niepodważalną prawdę wiary jest działaniem skrajnie nienaukowym. I choć ostatnie wydarzenia pokazują, że owa prawda wiary wciąż jest głęboko zakorzeniona w ludzkich umysłach, a dyskusja z nią starannie eliminowana z mediów, to jednak historia nauki dowodzi, że wszystkie teorie uważane za ostateczne, niezależnie od tego, jak silne miały wsparcie, w końcu upadały bądź wymagały głębokiego przeformułowania.
49,00 zł
49,00 zł
Okładka
Nassim Nicholas Taleb
Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności.

W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych. Powołując się na przykłady od Hammurabiego do Seneki, od giganta Anteusza po Donalda Trumpa, Nassim Nicholas Taleb pokazuje, jak gotowość do zaakceptowania ryzyka własnego stanowi niezbędny atrybut bohaterów, świętych i ludzi odnoszących sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Autor, w sposób jak zawsze jednocześnie przystępny i obrazoburczy, rzuca wyzwanie wielowiekowym przekonaniom na temat cnót tych, którzy stoją na czele wojskowych interwencji, dokonują inwestycji finansowych oraz promują religijne wyznania.
59,90 zł
59,90 zł
Okładka
Nassim Nicholas Taleb
Błyskotliwa książka, w której autor bestsellera Czarny Łabędź zastanawia się nad rolą przypadku w naszym w życiu.

Zwiedzeni przez losowość to książka, której przeczytanie zmienia sposób myślenia o biznesie i świecie. Na podstawie swego wieloletniego doświadczenia zawodowego na rynku finansowym, a także w oparciu o setki przeczytanych książek, Taleb snuje fascynującą opowieść o tym, jak funkcjonować w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa losowość i dlaczego ludzie tak usilnie starają się usystematyzować przypadek.

Ta książka jest o szczęściu – a ściślej o tym, jak postrzegamy i radzimy sobie ze szczęściem w życiu i biznesie. Taleb z typowym dla siebie zgryźliwym poczuciem humoru zajmuje się głównymi problemami intelektualnymi związanymi z niedocenianiem wpływu przypadku na nasze życie. Na podstawie szeregu zdarzeń zaczerpniętych z życia postaci prawdziwych i mitycznych, takich jak legenda baseballu Yogi Berra, filozof Karl Popper, najmądrzejszy człowiek świata starożytnego, Solon, współczesny finansista George Soros czy antyczny grecki podróżnik Odyseusz, stara się opisać fenomen i rolę przypadkowości w życiu prywatnym i zawodowym, dochodząc do szokujących wniosków…

Jedna z najmądrzejszych książek wszech czasów według magazynu „Fortune”.
59,90 zł
59,90 zł