Powrót na poprzednią stronę

Opowiastki familijne tom VI

Opowiastki familijne tom VI

Beata Andrzejczuk

Dom Wydawniczy "Rafael" Kraków 2004

ISBN: 83-89431-57-2
format: 140x198, stron: 110, oprawa: twarda

INDEKS: RAF0070B10007

Cena: 16,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Szósta część niezwykle ciepło przyjmowanych przez naszych Czytelników Opowiastek familijnych.

Kochane Dzieci!
Dlaczego warto, abyście zajrzały do tej książki? Warto, ponieważ ona uczy, jak odnaleźć wiarę w miłość, przyjaźń i szczęście, daje nadzieję na to, że marzenia się spełniają i że ten świat jest piękny z Waszym udziałem.

Poznajcie Bogusię, a także Milenę. Wiele je dzieli, ale łączy jedno: marzenia. Poznajcie ich sekret na spełnienie marzeń.

Przeczytajcie koniecznie ,,Łatkę”. To bardzo mądra opowiastka o tym, że czasem w życiu trzeba coś stracić, by zyskać coś innego... Ale nie martwcie się! Zdradzę Wam, że kończy się happy endem.

Jest też rówieśnik dziewczynek – Michał. Jego historia jest zabawna, więc pośmiejecie się trochę. W końcu śmiech to zdrowie – pewnie Michał też to powie!

Hania ma poważny problem. Trudno jest jej zaakceptować ojczyma, który zresztą bardzo ją kocha. Co się musi wydarzyć, by Paweł stał się jej prawdziwym tatusiem? Przeczytajcie o tym sami.

AUTORKA

"Opowiastki familijne" autorstwa Beaty Andrzejczuk to seria dla dzieci w wieku powyżej 7 lat. Każdy z tomików składa się z 5-6 opowiadań, ozdobionych ilustracjami autorstwa Moniki Kaźmierczyk. Hasło-podtytuł "Opowiastek..." brzmi "pół godziny dla rodziny" i jest zachętą do wspólnego czytania opowiadań, które wiele mogą nauczyć tak dzieci jak i rodziców.

Serię, którą Państwu prezentujemy, można śmiało zaliczyć do literatury przyjaznej dziecku. Co to znaczy? Nie ma w niej agresji i przemocy. Świat prezentowanych przez Beatę Andrzejczuk opowiadań nie jest fantastyczną krainą pełną wróżek i latających smoków - to świat bardzo realny. Każde dziecko może w nim rozpoznać swój kawałeczek rzeczywistości. Bohaterzy, choć popełniają czasem błędy, potrafią je naprawić. "Opowiastki..." nie tylko bawią, ale także uczą. Poprzez sytuacje dnia codziennego pokazują jak przysłowiową "obronną ręką", można wyjść z opresji, nie czyniąc krzywdy innym. Po przeczytaniu "Opowiastek..." Beaty Andrzejczuk bycie dobrym, uczciwym i przyjacielskim nie powinno stanowić kłopotu dla każdego młodego czytelnika.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Dla dzieci

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni