Powrót na poprzednią stronę

Opowiastki familijne tom VII

Opowiastki familijne tom VII

Beata Andrzejczuk

Dom Wydawniczy "Rafael" Kraków 2004

ISBN: 83-89431-58-0
format: 140x198, stron: 114, oprawa: twarda

INDEKS: RAF0071B10041

Cena: 16,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

,,Pół godziny dla rodziny” – to opowiastki dla Was i Waszych rodziców!

Kochani młodzi Czytelnicy!

Czy można zobaczyć miłość?
Co zrobić, by nie przegapić szczęścia?
Czy jeśli wierzymy w cuda, to one się zdarzają?
Na te i inne pytania poszukują odpowiedzi chłopcy i dziewczynki – Wasi rówieśnicy.

Wybierzcie się w czarodziejską podróż z Amelią i Anną Marią. To podróż niezwykła, tajemnicza i bardzo pouczająca.

Zajrzyjcie do opowiastki o buciku Łukasza. Ten niesamowity bucik z gipsu zrobiła dla niego szewcowa Danuta. Dowiecie się, czy chłopiec właściwie wykorzystał jego moc i czy tego później nie żałował?

A może zainteresuje Was historia Kuby? On zawsze chciał wszystko robić sam. Twierdził, że niepotrzebna jest mu pomoc innych osób. Jak myślicie?
Czy zmienił zdanie?

Melania to mała kłamczucha. Ojej! Wpędziła się przez to w straszne tarapaty. No bo jedno kłamstwo często pociąga za sobą drugie. I co wtedy? Myślę, że i na to jest sposób!

AUTORKA

"Opowiastki familijne" autorstwa Beaty Andrzejczuk to seria dla dzieci w wieku powyżej 7 lat. Każdy z tomików składa się z 5-6 opowiadań, ozdobionych ilustracjami autorstwa Moniki Kaźmierczyk. Hasło-podtytuł "Opowiastek..." brzmi "pół godziny dla rodziny" i jest zachętą do wspólnego czytania opowiadań, które wiele mogą nauczyć tak dzieci jak i rodziców.

Serię, którą Państwu prezentujemy, można śmiało zaliczyć do literatury przyjaznej dziecku. Co to znaczy? Nie ma w niej agresji i przemocy. Świat prezentowanych przez Beatę Andrzejczuk opowiadań nie jest fantastyczną krainą pełną wróżek i latających smoków - to świat bardzo realny. Każde dziecko może w nim rozpoznać swój kawałeczek rzeczywistości. Bohaterzy, choć popełniają czasem błędy, potrafią je naprawić. "Opowiastki..." nie tylko bawią, ale także uczą. Poprzez sytuacje dnia codziennego pokazują jak przysłowiową "obronną ręką", można wyjść z opresji, nie czyniąc krzywdy innym. Po przeczytaniu "Opowiastek..." Beaty Andrzejczuk bycie dobrym, uczciwym i przyjacielskim nie powinno stanowić kłopotu dla każdego młodego czytelnika.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Dla dzieci

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni