Powrót na poprzednią stronę

Ukryta stygmatyczka

Ukryta stygmatyczka

ks. Jan Pryszmont

Fundacja Nasza Przyszłość Szczecinek 2004

ISBN: 83-88-531-29-8
format: 143x203, stron: 144, oprawa: miękka

INDEKS: NAS0015B10997

Cena: 10,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Nakładem wydawnictwa Fundacja "Nasza Przyszłość" ukazała się przejmująca opowieść o życiu i nadzwyczajnych darach Bożych Siostry Wandy Boniszewskiej(1907-2003), stygmatyczki ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Autor książki znał osobiście bohaterkę. Siostrze Wandzie posyłał paczki do więzienia. Po jej zwolnieniu stale podtrzymywał z nią kontakt i odwiedzał ją w Białymstoku i w Częstochowie. Słyszał jak ciągle powtarzała, że bardzo tęskni za Niebem. Czasami widywał ją w ekstazie.

"Nagle w nocy drzwi się otworzyły i wszedł ten "rieżimnik" i zaczął prosić mnie o "proszczenije" (przebaczenie), że bił moją głową o ścianę, i powiedział tak: Wiecie teraz przekonałem się, że Bóg jest, bo sumienie nie daje mi spokoju i musiałem się żegnać znakiem krzyża. Moja matka jest wierząca, ja teraz także chcę być wierzącym tak jak i wy".

"Siostra Wanda na pewno należała do grona osób wybranych, autentycznie pokornych, przeżywała głębokie poczucie własnej ułomności. Ofiarowane przez Pana dary i charyzmaty chciała ukryć i prosiła o to Pana Jezusa. Nie można wykluczyć, że święte posłuszeństwo zakonne, o którym czytamy w życiorysach świętych, miało na to swój wpływ.(...) Należy żywić przekonanie, że siostra Wanda, aczkolwiek ukryta na ziemi, swoją świętością spełniła wielką misję. Tę misję, jak wierzymy, teraz na pewno wypełnia z Nieba".

 

Kategorie

Książki / Duchowość / Świadectwa

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni