Powrót na poprzednią stronę

Szczęśliwi - antologia błogosławieństw

Szczęśliwi - antologia błogosławieństw

HLONDIANUM Poznań 2005

ISBN: 83-85203-93-1
s. Lidia Maria Przybysz SSpS (opracowanie)
format: 130x130, stron: 96, oprawa: twarda

INDEKS: HLO0002B11587

Cena: 16,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Człowiek tak bardzo pragnie szczęścia, chce być szczęśliwy, czasem za wszelką cenę. Im większą cenę pałci, im bardziej goni coś, co wydaje się szczęściem, tym bardziej bywa rozczarowany i nieszczęśliwy.
Prawdą niewątpliwą jest to, iż niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Panu, w Bogu Miłości i Szczęścia. Bóg, który jest Miłością i Szczęściem, stworzył i zaprosił człowieka do życia w miłości i szczęściu. Na skutek grzechu nieposłuszeństwa wszystko się pomieszało i poprzestawiało, ale pragnienie szczęścia i powołanie do szczęścia pozostało.
Jak to dobrze, że wczytując się w Słowo Boże, można odkryć powody i przyczyny szczęścia człowieka, duszy człowieczej i nawet samego Boga. Nie tylko człowiek, ale przede wszystkim Bóg okazuje się szczęśliwy, błogosławiony.
Bardzo krzepiące i uskrzydlające są słowa Psalmisty i innych Autorów natchnionych, gdy nieskoczenie wiele razy, w Boży rytm, wprawiają duszę człowieczą, spragnioną szczęścia, słowa –
szczęśliwi,
błogosławieni,
szczęśliwy,
błogosławiony.

Łatwiej jest przylgnąć do Pana, który będąc szczęśliwy, zaprasza i prowadzi do szczęścia stromą i wąską ścieżką życia w Miłości, która usuwa lęk.

Lidia Maria Przybysz SSpS

 

Kategorie

Książki / Promocja / za 2 zł

Książki / Inne / Upominki

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni