Powrót na poprzednią stronę

Trening autogeniczny dla spokoju psychosomatycznego + CD gratis

Trening autogeniczny dla spokoju psychosomatycznego + CD gratis

Valerio Albisetti

Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce 2005

ISBN: 83-7224-867-2
format: 140 x 215, stron: 136, oprawa: miękka

INDEKS: JED0607B11739

Cena: 29,40 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

We współczesnym społeczeństwie stale wzrasta ilość bodźców płynących ze świata zewnętrznego. Czujemy potrzebę wyładowania nagromadzonych napięć, coraz trudniej nam zajmować się swoim życiem wewnętrznym. Zagubiliśmy zdolność do zastanawiania się nad sobą.
Drogą wyjścia z tej sytuacji jest odzyskanie własnej indywidualności i wnętrza. Powinniśmy tylko spojrzeć w siebie w ciszy, odkryć tę jedność, osobistą niepowtarzalność, która nas wyróżnia, i uczynić z tego naszą samorealizację.
Trening autogeniczny jest środkiem, aby w taki właśnie sposób zanurzyć się w siebie. Przynosząc odprężenie, pozwala on każdemu z nas uświadomić sobie i zaakceptować swoje ja, a w dalszej kolejności rozwinąć nieskończone energie, jakie posiadamy i zwykle wykorzystujemy jedynie w znikomym stopniu.
W niniejszym opracowaniu Valerio Albisetti, znakomity psychoanalityk, zmierza do wyjaśnienia i wykorzystania w sposób właściwy techniki relaksacyjnej, przedstawiając jej ćwiczenia, założenia teoretyczne, zastosowania, a także rezultaty. Używa przy tym języka prostego, jasnego i przekonującego dzięki odniesieniom do powszechnej wiedzy biologicznej oraz psychologicznej.

 

Kategorie

Książki / Inne / Psychologia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni