Powrót na poprzednią stronę

Przywracać zdrowie żywieniem

Przywracać zdrowie żywieniem

Ewa Dąbrowska

Wydawnictwo Michalineum Warszawa 2004

ISBN: 83-7019-096-0
format: 100x140, stron: 111, oprawa: miękka

INDEKS: MIC0004B12131

Cena: 11,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Organizm człowieka stanowi najwspanialszy, samoregulujący się układ, który dąży do utrzymania równowagi czyli zdrowia. Współczesny człowiek odszedł daleko od praw natury. "Ulepszył" pokarm przez m. in. rafinację, denaturację i dodatki chemiczne, pozbawiając go wartości biologicznej i narażając się na szereg tzw. chorób cywilizacyjnych. Jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod leczenia chorób współczesnej cywilizacji okazałą się głodówka lecznicza lub przedstawiona w tej książce jej odmiana - dieta warzywno owocowa.

Współczesny człowiek odszedł daleko od praw natury.
"Ulepsza" pokarm, poddając go różnym procesom fizyko-chemicznym, przez co pozbawia go naturalnej wartości biologicznej.
Spożywanie takiego pokarmu upośledza oczyszczanie organizmu z toksyn. W tkankach gromadzą się liczne złogi.
W niespotykanej dotychczas skali rozpowszechniają się choroby cywilizacyjne jak nadciśnienie, miażdżyca, choroby zwyrodnieniowe, nadwaga, otyłość.
Odzyskać zdrowie można przez powrót do życia zgodnego z prawami natury. Naglącą potrzebą jest naprawienie własnych samoleczących mechanizmów, regulujących pracę wszystkich narządów.
Oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów, leczenie nadciśnienia, miażdżycy, nadwagi, otyłości i innych chorób cywilizacyjnych umożliwia dieta owocowo warzywna (stosowana od 2 do 6 tygodni), a następnie wprowadzenie zdrowego żywienia.
Ewa Dąbrowska

 

Kategorie

Książki / Literatura piękna / inne...

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni