Powrót na poprzednią stronę

Czuć się dobrze razem - jak kierować dynamiką małżeństwa

Czuć się dobrze razem - jak kierować dynamiką małżeństwa

Valerio Albisetti

Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce 2005

ISBN: 83-7442-234-3
format: 125x195, stron: 180, oprawa: miękka

INDEKS: JED0641B12485

Cena: 19,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Różne są oblicza miłości. Jedni podświadomie wybierają sobie partnera, który miałby charakter zbliżony do charakteru jednego z rodziców, a czasami byłby nawet podobny do niego fizycznie. Inni pragną tylko, aby partner po prostu wypełnił ich samotność. Jeszcze inni kontynuują relację małżeńską, choć są właściwie pewni, że nie ma ona żadnych szans, by przetrwać próbę czasu.
W małżeństwie występuje wiele problemów, które nieustannie ewoluują. Nawet wtedy, kiedy związek dobrze funkcjonuje, nie da się ignorować różnic wynikających z niepowtarzalności każdej osoby. Nie wystarczy więc posiadać podobne zainteresowania czy gusty, aby czuć się dobrze razem. Trzeba budować głębokie porozumienie w oparciu o wartości, które nadają sens istnieniu.
Valerio Albisetti próbuje pomóc w świadomym kierowaniu „nieładem twórczym” życia i czynieniu z niego narzędzia indywidualnego i małżeńskiego wzrostu.

Valerio Albisetti jest jednym z najbardziej znaczących twórców współczesnej psychoanalizy. Z pochodzenia Szwajcar, profesjonalista odnoszący sukcesy, także i w dziedzinie przedsiębiorczości, prowadzi konferencje i seminaria w największych miastach europejskich i amerykańskich. Twórca Psychoterapii Personalistycznej, jest autorem wielu bardzo poczytnych książek.

"Ta książka jest dla stęsknionych miłości, która jest w nich, tylko tak trudno im do niej dotrzeć".

Bogdan Białek
Redaktor Naczelny miesięcznika psychologicznego „Charaktery”

 

Kategorie

Książki / Inne / Psychologia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni