Powrót na poprzednią stronę

Pracować z sercem

Pracować z sercem

o pracy jako części dobrego życia

Valerio Albisetti

Tytuł oryginalny: Lavorare con il cuore e vivere bene in azienda

Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce 2005

ISBN: 83-7442-267-X
format: 125x195, stron: 126, oprawa: miękka

INDEKS: JED0703B13071

Cena: 17,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Końcówka nakładu. Do wyczerpania zapasów.

książka lekko przybrudzona
Dlaczego pracujemy? Odpowiedź jest oczywista: by żyć. I nie chodzi tu o czystą egzystencję czy przymus zarobkowania. Praca angażuje całe życie i może stać się najlepszą okazją do wyrażenia osobistych talentów oraz zrealizowania marzeń. Prawdziwym sekretem jest to, by żyć pracą w stałym kontakcie z własnym sercem. W takim środowisku życia, które podtrzymuje motywację, siły, entuzjazm, pobudza do moralnych postaw, sprzyja podejmowaniu fundamentalnych wyborów. Podobnym miejscem duchowego wzrostu powinien stać się zakład pracy, gdzie można się doskonalić, rozwijać umiejętności i pogłębiać więzi międzyludzkie, a także mieć świadomość bycia aktywnym podmiotem jakiegoś większego planu.

Chrześcijanie otrzymują wskazówkę dotyczącą pracy już na samym początku Pisma Świętego. Bóg Stwórca pracuje przez sześć dni, by w siódmym odpocząć. Z przypowieści o talentach (Mt 25,14-30) wynika zaś, że Pan oczekuje od każdego z nas, bez wyjątku, kreatywności i wykorzystania posiadanych uzdolnień. Praca jest zatem nierozerwalnie związana z ludzkim żywotem. Jest jedną z podstawowych wartości, a człowiek powinien dążyć do tego, by stała się dla niego czymś więcej niż koniecznością – aktywnością, do której chce powracać i z której czerpie sens.

Praca sprzyja samorealizacji i wyrażaniu wewnętrznej harmonii. Sekret tkwi w tym, aby żyjąc nią, być w stałym kontakcie z własnym sercem. Trwać w takim środowisku egzystencjalnym, które podtrzymuje motywacje, siły, entuzjazm, pobudza do moralnych postaw, służy podejmowaniu fundamentalnych wyborów. Podobnym miejscem duchowego wzrostu należałoby więc uczynić zakład pracy, gdzie można się doskonalić i pogłębiać więzi międzyludzkie i gdzie mamy obowiązek dawać świadectwo swego bycia Osobą.

Bogdan Białek

 

Kategorie

Książki / Duchowość / Formacja duchowa

Książki / Inne / Książki przecenione

Książki / Inne / Ekonomia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni