Powrót na poprzednią stronę

Przeciw chrześcijanom

Przeciw chrześcijanom

Porfiriusz z Tyru

Wydawnictwo WAM Kraków 2006

ISBN: 83-7318-653-0
seria: Źródła Myśli Filozoficznej
format: 146×202, stron: 164

INDEKS: WAM1367B13130

Cena: 24,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Przeciw chrześcijanom to traktat polemiczny, który nie zachował się w wersji oryginalnej, lecz został zrekonstruowany na podstawie dzieła Makarego Magnezjanina. Domniemany autor traktatu to filozof neoplatonik z przełomu III i IV w., który w czasach coraz wyraźniejszej dominacji chrześcijaństwa próbował ocalić tradycyjną pogańską religię i kulturę, opierając ją na podstawach intelektualnych. Wykazując się doskonałą znajomością Pisma Świętego stara się on wykazać nieścisłości, sprzeczności w Ewangeliach i dowieść niedorzeczności nauki Jezusa. Książka zawiera również tekst w oryginalnej wersji greckiej. (od redaktora)

Przeciw chrześcijanom jest zapisem teologicznej debaty między obrońcą chrześcijaństwa i poganinem. Przeciwnik chrześcijaństwa, usiłuje dowieść niezgodności między Ewangeliami synoptycznymi, nieścisłości w faktach historycznych i realiach geograficznych oraz zdyskredytować chrześcijańskie ideały, zarzucając małość postaciom biblijnym i niedorzeczność naukom Jezusa.
Z podobnymi argumentami można też się spotkać i dzisiaj. Książka prowokuje do poszukiwania odpowiedzi na podobne zarzuty.

 

Kategorie

Książki / Promocja / 25% taniej

Książki / Kultura / Historia kultury

Książki / Inne / Filozofia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni