Powrót na poprzednią stronę

Śmierć. Opowiadania dla dzieci

Śmierć. Opowiadania dla dzieci

Bruno Ferrero, Anna Peiretti

Wydawnictwo Salezjańskie Warszawa 2005

ISBN: 83-7201-304-7
format: 220x200, stron: 24, oprawa: miękka

INDEKS: SAL0153B13382

Cena: 6,20 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Książeczka ta, prosta i kolorowa, napisana została dla wszystkich rodziców i wychowawców, którzy nie chcą zostawić swych dzieci samych wobec codziennego „zjawiska” śmierci.

SPECJALNE ŚWIĘTO. Drogi Jezu, dzisiaj byłem na szczególnej uroczystości. Były baloniki przytwierdzone do drzwi domu. Na stole pełno frytek i pop-cornu. Potem znalazły się też słodycze. Dużo ich było. Był też sok, który najbardziej lubię. Spotkałem wszystkich moich przyjaciół. Bawiliśmy się razem, śpiewaliśmy. Była też Msza święta. Dorośli świętowali razem z nami. Jezu, nie były to urodziny. Na pewno nie. W dniu urodzin wspomina się narodziny. Dzisiaj natomiast wspominaliśmy śmierć Małgosi. Ona umarła przed dwoma laty. Zapytałem Mamusię: Dlaczego dziś świętujemy? Przecież Małgosia umarła! Mamusia odpowiedziała tak: „W ten sposób doświadczamy trochę tej radości, jaką Małgosia przeżywa w niebie. To tak jakbyś jadł czereśnie w zimie, na gwiazdkę!

Nasze święto trochę to przypomina. Czujemy, że Małgosia jest z nami, próbujemy rozkoszować się jej życiem: świętem zmartwychwstałych!”.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Wychowanie

Książki / Życie chrześcijańskie / Dla dzieci

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni