Powrót na poprzednią stronę

** Co jest najważniejsze - rekolekcje dla dzieci i młodzieży

** Co jest najważniejsze - rekolekcje dla dzieci i młodzieży

ks. Waldemar Polczyk

Wydawnictwo św. Antoniego Wrocław 2006

ISBN: 83-88568-72-4
format: 145x205, stron: 128, oprawa: miękka

INDEKS: ANT0068B13764

Cena: 15,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Oddaję w dłonie Czytelnika propozycje rekolekcyjnych spotkań, przeznaczonych dla specyficznego i bardzo wymagającego odbiorcy rekolekcyjnej posługi słowa Bożego, jakim jest dziecko i człowiek młody.

Sądzę, że częstym doświadczeniem rekolekcjonistów jest sytuacja, kiedy mamy w kościele stosunkowo dużą grupę dzieci. Stąd też taka a nie inna propozycja "pomocy" rekolekcyjnych: można je pokazać wszystkim dzieciom, a ich zastosowanie zmierza do zaangażowania możliwie jak największej grupy uczestników rekolekcji, jak również osób towarzyszących dzieciom: nauczycieli, rodziców, katechetów.

Samo mówienie w nikłym tylko stopniu wiąże uwagę dzieci. Ubogacenie przekazu o przedmiot, o propozycję działania, w większym stopniu angażuje uwagę. Proponowane nauki zostały wygłoszone podczas różnych rekolekcji. Warto więc postarać się o rękawice bokserskie, atlas zwierząt, ryb itp. Chodzi wszak o to, aby uczestnik rekolekcji chłonął Dobrą Nowinę nie tylko słuchem.

Wsyp łyżkę radości do małego naczynia i odstaw na 15 minut - niech paruje. Następnie wsyp garść uprzejmości i dodaj pół tuzina myśli o innych. Dodaj do tego wszystkiego czubatą łyżkę sympatii. Dopraw do smaku miłością. Wymieszaj wszystko razem i uważnie odcedzaj każdą kroplę egoizmu, podając z sosem miłości i owocami Ducha Świętego. Przyrządzaj codziennie i rozdawaj innym. Wszyscy będą przepadać za twoim towarzystwem (z kazania "Przepis na szczęście").

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Rekolekcje

Książki / Życie chrześcijańskie / Dla dzieci

Książki / Życie chrześcijańskie / Dla młodzieży

Książki / Promocja / za 2 zł

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni