Powrót na poprzednią stronę

Oprawcy z Katynia

Oprawcy z Katynia

Władimir Abarinow

Tytuł oryginalny: KATYNSKIJ LABIRYNT

Wydawnictwo ZNAK Kraków 2007

ISBN: 978-83-240-0792-9
format: 158x225, stron: 344

INDEKS: ZNK0613B16929

Cena: 44,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Rosyjski dziennikarz przedstawia zbrodnię katyńską

„Mocne i wciągające naświetlenie potwornej zbrodni, tym wstrętniejszej, że przez wiele lat otoczonej zmową milczenia, i tym bardziej gorzkiej, że do dziś ani jeden z jej sprawców nie poniósł kary… To ważne historyczne osiągnięcie, wykorzystujące niedostępne wcześniej sowieckie archiwa, a jednocześnie zmuszający do refleksji akt moralnego oskarżenia sowieckiego systemu (i niektórych wysoko postawionych, ale niemających rozeznania ludzi Zachodu, którzy rozpowszechniali sowiecką wersję dziejów katyńskiego mordu).”
Zbigniew Brzeziński

Kto w Katyniu strzelał do polskich oficerów i policjantów? Kto ich pilnował, wiózł na miejsce kaźni? Kto zacierał ślady i ukrywał prawdę?
Dzięki książce Rosjanina Władimira Abarinowa, który przeprowadził własne dochodzenie w sprawie zbrodni katyńskiej, poznamy nazwiska czekistów wykonujących rozkaz zamordowania Polaków. Prześledzimy katyńską tajemnicę od momentu jej ujawnienia, przez próby zrzucenia odpowiedzialności na nazistów i kłamstwa na ten temat utrwalane aż do czasów współczesnych.
W Oprawcach z Katynia Abarinow ukazał ogrom i perfidię fałszerstw dotyczących zbrodni na polskich jeńcach. Spisał wiele relacji nieżyjących już świadków i sprawców mordu. Wystawił niezwykle surową moralną ocenę oprawcom polskich oficerów i policjantów.
Książka uświadamia ogromną wagę zbrodni i ukazuje bolesną prawdę ukrytą w katyńskich mogiłach.

 

Kategorie

Książki / Inne / Historia ogólna