Powrót na poprzednią stronę

Ewangelia na dachach - Ewangelizacja dla zwykłych ludzi

Ewangelia na dachach - Ewangelizacja dla zwykłych ludzi

ks. Bronisław Preder

Wydawnictwo Pomoc Częstochowa 2007

ISBN: 978-83-7256-897-7
format: 110X182, stron: 191, oprawa: miękka

INDEKS: POM0070B18083

Cena: 14,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Dzisiaj rośnie imperium zła zwane cywilizacją śmierci. Powiększa się pustka egzystencjalna prowadząca do narkomanii (co dziesiąty młody Polak sięga po narkotyki), do wzrostu alkoholizmu i galopującej ucieczki w różne zboczenia seksualne.
Do pokonania zła nie wystarcza tylko zmiana mentalności. Zło zostało wprowadzone i ciągle jest wprowadzane na świat przede wszystkim przez inteligentną istotę, która nosi w Biblii nazwę: diabeł, szatan.
Do pokonania całego imperium zła, któremu przewodzi szatan-diabeł, nie wystarczą ludzkie siły. Od zła może nas uwolnić ktoś silniejszy i większy od szatana – Bóg, który stał się człowiekiem i nazywa się Jezus Chrystus. On nas wykupił z niewoli, z imperium zła przez swoja mękę i zmartwychwstanie. Teraz trzeba więc przez ewangelizację oddać swoje życie Jezusowi i być z Nim stale i razem z Nim zwyciężać zło w nas i wokół nas. Trzeba przyjąć Jego Słowa jako prawdę i według niej żyć. Trzeba również wejść do wspólnoty wierzących w Chrystusa, aby wytrwać w prawdziwej wierze. Tą wspólnotą jest Kościół katolicki, zwany Ciałem Chrystusa.
To są główne zadania ewangelizacji.

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Ewangelizacja

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni