Powrót na poprzednią stronę

Św. Hildegarda z Bingen. Praktyczny poradnik zdrowego życia

Św. Hildegarda z Bingen. Praktyczny poradnik zdrowego życia

Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle

Wydawnictwo M Kraków

ISBN: 978-83-60725-41
św. Hildegarda z Bingen (tekst)
format: 147x207, stron: 152, oprawa: twarda

INDEKS: WDM0978B19045

Cena: 29,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Co to znaczy żyć zdrowo? Dlaczego trzeba zachowywać umiar i codziennie zażywać ruchu? Jaki praktykować sześć złotych reguł Hildegardy? Jakie są podstawowe zasady zdrowego odżywiania dotyczące napojów, przypraw, kuracji, postu, stosowania środków leczniczych?
Jak zacząć?
Ten poradnik każdemu zainteresowanemu „nowicjuszowi” w możliwie prosty i konkretny sposób przybliży podane przez Świętą Hildegardę z Bingen zasady zdrowego życia.
Na rynku wydawniczym można spotkać wiele pozycji traktujących o Hildegardzie, jednak zakładają one posiadanie już pewnych wiadomości podstawowych. I to sprawia, że przy lekturze wiele pytań pozostaje otwartych. Pytań, które powodują, że wielu zniechęca się i przestaje się interesować podjętym tematem.
Pochylenie się nad zasadami życia Hildegardy z Bingen otwiera nieoczekiwane i niezwykłe perspektywy, które bardzo szybko wzbogacają i urozmaicają życie człowieka. W powodzi zalewających nas informacji są jasnym drogowskazem w codziennym życiu. Dopiero kiedy zostaniemy skonfrontowani z chorobą dociera do nas, że za dobre samopoczucie, zdrowie i szczęście jesteśmy odpowiedzialni my sami. Koncepcja zdrowia w ujęciu Hildegardy wychodzi z założenia ujęcia całości, jest poniekąd komplementarna. Oznacza to, że kiedy cierpi któryś z członków ciała, wówczas należy leczyć nie tylko chory narząd, lecz cały organizm, a ponadto duszę i ducha.
Nasze zadanie polega na tym, aby przejąć odpowiedzialność i prowadzić zdrowe, pełne radości życie. Dalsze wyzwanie stanowi przypomnienie sobie o nas samych i naszej kulturze, przekazanych nam wartościach i wynikających z nich „wytycznych”, które znacznie ułatwiają życie.

 

Kategorie

Książki / Poradniki, leksykony... / Poradniki

Książki / Inne / Zdrowie

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni