Powrót na poprzednią stronę

1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Biblii

1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Biblii

Jerry MacGregor, Marie Prys

Wydawnictwo M Kraków 2008

ISBN: 978-83-60725-42
format: 140x202, stron: 260, oprawa: miękka

INDEKS: WDM0995B19948

Cena: 29,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Biblii to książka pełna zabawnych i ciekawych faktów, które są odpowiedzią na wiele pytań. Nie jest to 1001 „najważniejszych” faktów ani 1001 „najlepszych” faktów. Zamiast tego mamy tu to, co wyjątkowe, mało znane, i czego może brakować w naukowych ujęciach Biblii, a mimo to warto o tym wiedzieć. Znajdziemy tu krótkie, ale interesujące opisy postaci, wydarzeń biblijnych oraz szereg zaskakujących ciekawostek, dotyczących najbardziej znaczącej „księgi”, jaką kiedykolwiek napisano.

Czy wiesz
Co tak naprawdę oznaczają słowa „ucho igielne”, wypowiedziane przez Jezusa w jednej z przypowieści, albo kto dokonał podziału Biblii na rozdziały i wersety? Dlaczego możemy powiedzieć, że Pan Jezus urodził się najpóźniej w 4 roku przed Chrystusem oraz które miasto świata jest najstarsze?

Biblia - bestseller wszechczasów, tom, który zmieniał bieg dziejów, wpływał na życie milionów ludzi. Za czytanie tej niezwykłej księgi umierali chrześcijańscy męczennicy. Na przestrzeni wieków bywała ukrywana, próbowano się jej pozbyć albo ją wychwalano. Jej autorów dzieliły od siebie setki lat, byli wśród nich królowie i pasterze, prorocy, prości rybacy i doskonale wykształceni nauczyciele. Księga, o której mowa, przemawia do każdego człowieka.

 

Kategorie

Książki / Teologia / Biblistyka

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni