Powrót na poprzednią stronę

Miejsca papieskie. Praktyczny przewodnik

Miejsca papieskie. Praktyczny przewodnik

Liliana Adamowska-Olchowik, Kazimierz Kunicki, Ewelina Ławecka

Dom Wydawniczy Bellona Warszawa 2008

ISBN: 978-83-11-11330-5
format: 228x285, stron: 266, oprawa: twarda

INDEKS: BEL0014B21809

Cena: 99,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Tym razem prezentujemy ponad 60 miejsc szczególnie związanych z pielgrzymkami do ukochanej Ojczyzny Jana Pawła II. Przypominając wzruszające chwile spotkań z Papieżem przybliżamy miejsca i miasta, które On sobie szczególnie upodobał. (m.in. Częstochowę, Kraków, Lublin, Zakopane, Gniezno, Licheń, Nowy Targ czy Wadowice). Pokazujemy budynki, ulice, place oraz inne miejsca związane bezpośrednio z osobą Ojca Świętego. Czytelnik może zapoznać się z historią i teraźniejszością miejsc które nawiedził Papież, z najważniejszymi wydarzeniami jakie wówczas miały miejsce oraz dowiedzieć się, jakie znaczenie i wymiar przyniosły one podczas papieskich peregrynacji do Polski.
Oprócz licznych zdjęć, album zawiera wiele praktycznych informacji, przydatnych turystom i pielgrzymom. Nowatorskie, szerokie ujęcie tematu, jak i sposób prezentacji sprawiają, że książka jest unikatowym dziełem na rynku wydawniczym.

Publikacja powstała przy współpracy Wydawnictwa Bellona SA z Fundacją Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia", by przypomnieć trwałe ślady wizyt Ojca Świętego w Polsce.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Jan Paweł II

Książki / Poradniki, leksykony... / Przewodniki