Powrót na poprzednią stronę

Przewodnik Katolicki. 30 lat wyboru Jana Pawła II

Przewodnik Katolicki. 30 lat wyboru Jana Pawła II

Wydawnictwo Święty Wojciech Poznań 2008

ISBN: 978-83-7516-155-7
Dariusz Madejczyk (redaktor)
format: 210x265, stron: 175, oprawa: miękka

INDEKS: WOJ0406B21980

Cena: 10,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Redakcja „Przewodnika Katolickiego” oddaje do rąk Czytelników wyjątkową publikację poświęconą długim latom pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Przez 27 lat, kiedy zasiadał na papieskim tronie, „Przewodnik Katolicki” towarzyszył Mu na drogach posługi Piotrowej. Poprzez artykułu i relacje z rozmaitych wydarzeń starał się przybliżać swoim Czytelnikom życie i nauczanie Papieża. Zwłaszcza w czasach reżimu komunistycznego, gdy dostęp do książek i gazet katolickich był utrudniony, „Przewodnik” – na miarę ówczesnych możliwości - był zawsze tym tygodnikiem, który umacniał więź z Piotrem naszych czasów i pomagał wiernym żyć życiem Kościoła powszechnego.
Tom zatytułowany „Przewodnik Katolicki. 30 lat wyboru Jana Pawła II” to coś zupełnie wyjątkowego w dziejach tygodnika. Publikacja stanowi wybór tekstów poświęconych Papieżowi i Jego nauczaniu, które znalazły się w „Przewodniku Katolickim” na przestrzeni lat papieskiego posługiwania Ojca Świętego Jana Pawła II.
Gdyby chcieć zebrać wszystko, co znalazło się na łamach „Przewodnika” przez te wszystkie lata, trzeba by przygotować kilka, a może i kilkanaście podobnych tomów. Opracowując go, redakcja stanęła więc wobec niezwykle trudnego zadania: co wybrać, co przypomnieć Czytelnikom z tego wielkiego bogactwa tekstów? Ostatecznie, zapraszając do pracy nad publikacją wiele osób, przygotowano tom naznaczony bardzo osobistymi przeżyciami. Wybór jest na wskroś subiektywny, ale podszyty wielkimi emocjami związanymi z powrotem do tamtych czasów – dla nas, Polaków, tak bardzo wyjątkowych.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Jan Paweł II

Książki / Inne / Czasopisma

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni