Powrót na poprzednią stronę

Chrześcijanin. Rozmowy ze Stefanem Wilkanowiczem

Chrześcijanin. Rozmowy ze Stefanem Wilkanowiczem

Tomasz Ponikło

Wydawnictwo ZNAK Kraków 2009

ISBN: 978-83-240-1097-4
format: 145x210, stron: 176, oprawa: twarda

INDEKS: ZNK0705B23081

Promocja: 32,90 zł 30,50 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Stefan Wilkanowicz to nietuzinkowa postać współczesnego polskiego Kościoła: wieloletni redaktor naczelny miesięcznika „Znak”, bliski współpracownik kard. Karola Wojtyły i papieża Jana Pawła II (m.in. jako członek Papieskiej Rady ds. Świeckich), człowiek zaangażowany w szereg inicjatyw ekumenicznych, edukacyjnych i społecznych, w szczególności w dialog chrześcijańsko-żydowski - a jednocześnie ktoś, kto przez całe życie starał się być na drugim planie i przede wszystkim działać, rozwiązywać konkretne problemy.

W rozmowach z młodym dziennikarzem Tygodnika Powszechnego Tomaszem Ponikło opowiada o tym, czym dla niego jest chrześcijaństwo i jaką rolę ma do spełnienia chrześcijanin w nieustannie zmieniającym się świecie. Wilkanowicz, niepoprawny optymista, patrzy na człowieka i świat z nadzieją. Podkreśla, że to, co nieraz wydaje się nam zmarnowanym wysiłkiem, może owocować niespodziewanie w innym miejscu - i w innym życiu. Pytany o szczęście, cytuje ulubionego autora: „Szczęście polega na przechodzeniu do trudności wyższego rzędu”.

3 stycznia 2009 Stefan Wilkanowicz skończył 85 lat.

Do książki dołączono bezpłatną płytę CD zawierającą pliki z tekstami dwóch innych książek: Marii Teresy Trân Thi Lài-Wilkanowicz Z Wietnamu do Polski. Opowieść córki mandaryna oraz Stefana Wilkanowicza Dlaczego i jak wierzę.

 

Kategorie

Książki / Inne / Wywiady

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni