Powrót na poprzednią stronę

Godzina tygrysa. Jak pokonać własne lęki?

Godzina tygrysa. Jak pokonać własne lęki?

Megan McKenna

Wydawnictwo Promic Warszawa 2009

ISBN: 978-83-7502-161-5
format: 125x195, stron: 220, oprawa: miękka

INDEKS: MAR0458B24189

Cena: 19,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Godzina tygrysa - „między trzecią a piątą nad ranem, a dokładniej rzecz biorąc – o czwartej. Kiedy komuś o tym mówię, w jego spojrzeniu widzę zrozumienie… okazuje się, że każdy wie, o czym mowa – wszyscy znają godzinę tygrysa, choć może dotąd tak jej nie nazywali. Ludzie czasem budzą się o tej porze, najciemniejszej i najchłodniejszej porze nocy, samotni, i muszą skonfrontować się ze sobą. Odczuwają napięcie, niejasny niepokój, brak swobody lub prawdziwy lęk, osamotnienie, obawę. To godzina tygrysa – czas stawienia czoła lękom. To powszechne doświadczenie, potrzebne każdemu. Jeśli nie zmierzymy się ze swymi lękami, one nas zniszczą.”

To książka o tych chwilach życia, kiedy musimy się skonfrontować z naszymi lękami. W każdym z nas rodzą się one wobec wszystkiego, co nieznane, tajemnicze, głęboko ukryte, wobec przeszłości, której pozwalamy nad sobą panować, i niepewnej przyszłości, wobec śmierci i wielu innych zagrożeń, które funduje nam współczesny świat.

Tajemniczy tygrys, obraz zaczerpnięty z kultury dalekiego Wschodu, to symbol tego wszystkiego, czego się boimy, ale też tego, co popycha nas do przekraczania granic naszej egzystencji, inspiruje do wychodzenia poza własne ograniczenia, aby dojść do drzwi Tajemnicy, która otwiera nas na pełnię życia i pokój.

Autorka czerpie inspirację z Pisma Świętego, przytaczając liczne jego fragmenty, których rozumienie pogłębia interesującymi komentarzami, oraz z mądrości i wierzeń Wschodu, zamieszczając wiele ciekawych opowieści i anegdot. W swej książce zaprasza Czytelnika do rozpoznawania źródeł własnych lęków po to, by się z nimi zmierzyć i odważnie spojrzeć „tygrysowi” w oczy.

Megan McKenna – znana pisarka amerykańska, zajmująca się poradnictwem z pogranicza psychologii i duchowości. Jest ambasadorem pokoju organizacji Pax Christi w Stanach Zjednoczonych.

 

Kategorie

Książki / Poradniki, leksykony... / Poradniki

Książki / Inne / Psychologia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni