Powrót na poprzednią stronę

Listy Do Przyjaciela

Listy Do Przyjaciela

Antoni Gołubiew

Wydawnictwo PETRUS Kraków 2009

ISBN: 978-83-61533-61-0
format: 145x200, stron: 260, oprawa: miękka

INDEKS: PET0042B24767

Cena: 29,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Książka ta jest właściwie jednym długim listem autora do Przyjaciela, który niegdyś zadał mu pytanie: "Jak się modlić?". Antoni Gołubiew nie daje oczywistej i krótkiej, jednoznacznej odpowiedzi.
Książka jest jednak próbą odczytania Modlitwy Pańskiej „Ojcze nasz”, powszechnie każdemu znanej, pod kątem potrzeb, poszukiwań i trudności, z którymi mocuje się człowiek w swoim życiu, a siłuje się zawsze z jednym: wiara i niewiarą, pewnością i wątpliwościami, jak żyć w świecie, gdzie nie ceni się głębi refleksji, gdzie człowiek dla człowieka z pewnością bratem przestał być jakiś czas temu i bliżej mu do wilka.... , jak przywrócić człowiekowi poczucie wagi spraw ducha, wywołać w nim twórczy niepokój, „...bo nie można już dłużej żyć lodówkami, bilansami, polityką i rozwiązywaniem krzyżówek, doprawdy nie można...”

Antoni Gołubiew (ur. 25 lutego 1907 w Wilnie, zm. 27 czerwca 1979 w Krakowie), pseudonimy: Goa, Jan Karol Wayda, Jerzy Cichocki. Z wykształcenia historyk, polski pisarz i publicysta katolicki, jeden z założycieli przedwojennego dwutygodnika Pax. Po wojnie współpracował z pismami Znak, Odra czy Tygodnik Powszechny. Współtwórca (m.in. z Czesławem Miłoszem) grupy poetyckiej Żagary. Autor czterotomowej epopei, powieści historycznej Bolesław Chrobry, pisanej przez niemal całe życie autora, opowiadającej o narodzinach i pierwszych latach istnienia państwa polskiego. Laureat m.in. nagrody im. W. Pietrzaka.

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Rozważania

Książki / Duchowość / Modlitwa

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni