Powrót na poprzednią stronę

Pieśń słoneczna Róży Bluszcz

Pieśń słoneczna Róży Bluszcz

Jan Grzegorczyk

Wydawnictwo W drodze Poznań 2009

ISBN: 978-83-7033-720-9
format: 135x205, stron: 236, oprawa: miękka

INDEKS: WDR0526B25149

Promocja: 30,45 zł 24,40 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Najnowsza książka Grzegorczyka, znanego przede wszystkim z trylogii o przypadkach księdza Grosera, zawiera sześć opowiadań: „Kolczyki”, „Kapliczka”, „Szczerbate stopy”, „Piekło i niebo”, „Pieśń słoneczna Róży Bluszcz”, „Posłaniec”. Każde z nich jest opowieścią o ludziach zwyczajnych i niezwyczajnych zarazem, połamanych życiowo a równocześnie tajemniczo pięknych. Umierająca staruszka, skłócone rodzeństwo, listonosz, ksiądz – ludzie, jakich znamy, dźwigający tajemnice, dotknięci samotnością, grzechem i cierpieniem.

"Niektórzy nazywają mnie skandalistą i gorszycielem – pisze Grzegorczyk – No cóż, dla mnie świętość to nie pielęgnacja cnót heroicznych, ale sokole oczy, które potrafią rozpoznać Boga przebranego w najbardziej liche i słabe istoty".

Dobra narracja, dramatyzm i napięcie, a zarazem delikatność, humor i smak – tak w skrócie można scharakteryzować opowiadania zawarte w nowej książce Jana Grzegorczyka.

Książka, ozdobiona pięknymi graficznie ilustracjami Agnieszki Traczyńskiej, to nie tylko pasjonująca literatura, ale też dzieło sztuki edytorskiej.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Opowiadania dla ducha

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni