Powrót na poprzednią stronę

** Rodzina i społeczeństwo

** Rodzina i społeczeństwo

ks. Tomasz Jelonek

Wydawnictwo Salwator Kraków 2010

ISBN: 987-83-7580-150-7
format: 145x205, stron: 288, oprawa: miękka

INDEKS: SAW0526B26112

Cena: 29,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Rodzina i społeczeństwo to zbiór artykułów adresowanych do wszystkich, którzy pragną w swym życiu rodzinnym postępować zgodnie z nauką chrześcijańską. Autor, nawiązując do przekazów biblijnych oraz do wypowiedzi Jana Pawła II, ukazuje plan Boży w odniesieniu do małżeństwa, omawia podstawowe cele, jakie winny przyświecać ludziom decydującym się na wspólnotę małżeńską oraz wskazuje na zagrożenia wynikające z niewłaściwego rozumienia jej istoty.
Tylko świadome przyjęcie praw i obowiązków wiążących się z poświęceniem związku dwojga ludzi uchroni wspólnotę przed niebezpieczeństwami, jakie niesie współczesna kultura.

Małżeństwo jest ściśle związane z Bogiem i bez Niego nie może być w pełni urzeczywistnione, to powołanie, a zarazem zadanie, jakie otrzymaliśmy od Stwórcy. By sprostać Bożym oczekiwaniom, konieczne jest również dojrzałe, odpowiedzialne kierowanie swymi pragnieniami i uczuciami, zwłaszcza uczuciem miłości, która przede wszystkim oznacza gotowość do służenia, do pomagania drugiemu, wybranemu przez nas człowiekowi. Dzięki przestrzeganiu Bożych zaleceń w życiu codziennym, przy wsparciu miłości małżeńskiej, kobieta i mężczyzna są przygotowani do podjęcia najważniejszego zadania – do wydania na świat i wychowania własnego potomstwa.

Autor wiele miejsca poświęca również problemom społecznym – m.in. zwraca uwagę na miejsce człowieka starszego w dzisiejszej rodzinie, na kwestię ubóstwa oraz na współczesne rozumienie wartości związanych z pracą. Również tu swoje rozważania ilustruje cytatami z Pisma Świętego oraz odwołując się do nauki i doświadczeń Ojca świętego.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Rodzina

Książki / Życie chrześcijańskie / Wychowanie

Książki / Promocja / za 1 zł

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni