Powrót na poprzednią stronę

Liturgia i przepowiadanie

Liturgia i przepowiadanie

Wydawnictwo M Kraków 2010

ISBN: 978-83-7595-216-2
ks. Wiesław Przyczyna (redaktor)
format: 140x202, stron: 272, oprawa: miękka

INDEKS: WDM1166B26802

Cena: 27,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Publikacja jest poświęcona głoszeniu słowa Bożego w ramach sprawowanej liturgii. Jej celem jest ukazanie specyfiki tegoż przepowiadania wynikającej z jego liturgicznego usytuowania.
W pierwszej części przedstawione są korzenie liturgii chrześcijańskiej, do których należą: liturgia synagogalna i liturgia pierwotnego Kościoła opisana w księgach nowotestamentowych.
Druga część, zatytułowana Przepowiadanie w liturgii, zawiera taką problematykę, jak: miejsce przepowiadania w celebracji liturgicznej i w przestrzeni kościelnej oraz podmiot przepowiadania liturgicznego.
Przedmiotem rozważań podjętych w części trzeciej są: źródła przepowiadania (liturgia w ogólności, misteria w roku liturgicznym, teksty liturgiczne, znaki i obrzędy), tworzywo przepowiadania (pieśni kościelne) oraz muzyka jako służebnica kerygmy.
Ostatnia, czwarta część zatytułowana jest Wyjątkowość liturgicznego przepowiadania. Składają się na nią teksty o przepowiadaniu jako akcie liturgicznym i o zbawczej skuteczności tegoż przepowiadania.
Książka Liturgia i przepowiadanie zawiera ważną, aktualną i praktyczną wiedzę na temat głoszenia słowa Bożego w liturgii. Jest przydatna na zajęciach z homiletyki i liturgiki, a także w przygotowywaniu niedzielnej homilii. Sięgną po nią zarówno wykładowcy i studenci homiletyki, jak również homiliści, kaznodzieje i rekolekcjoniści, a także liturgiści i pastoraliści.

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Liturgia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni