Powrót na poprzednią stronę

Być kapłanem dzisiaj

Być kapłanem dzisiaj

Gisbert Greshake

Tytuł oryginalny: Priester sein in dieser Zeit. Theologie – Pastorale Praxis – Spiritualität

Wydawnictwo W drodze Poznań 2010

ISBN: 978-83-7033-741-4
Wiesław Szymona OP (tłumacz)
format: 140x207, stron: 560, oprawa: miękka

INDEKS: WDR0550B26804

Cena: 35,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Książka Gisberta Greshake jest obszernym i bardzo wnikliwym studium o kapłaństwie. Analizując współczesną sytuację kapłaństwa kreśli zarazem historyczny rozwój tej posługi w Kościele, przedstawia problemy, z którymi musi się zmierzyć współczesny kapłan: przeciążenie pracą, wypalenie, frustrację i rezygnację – krótko mówiąc: omawia kryzys tożsamości kapłana w dzisiejszym świecie. Porusza temat relacji kapłaństwa urzędowego do powszechnego kapłaństwa wszystkich ochrzczonych. Prezentuje stanowiska krytycznych wobec kapłaństwa teologów, m.in. H. Künga, L. Boffa, E. Schillebeckxa i podejmuje z nimi dyskusję. Porusza sprawę święcenia kobiet.
Pisząc o istocie, tożsamości, duchowości i zadaniach kapłana dzisiaj, Greshake jest w swoich analizach i wnioskach odważny, dociekliwy i uczciwy. Książka ta z pewnością może być wielką pomocą w refleksji, zrozumieniu i określeniu na nowo, odpowiednio do naszych czasów, miejsca i roli kapłana w Kościele.

Gisbert Greshake (ur. 1933) – ksiądz, profesor teologii, wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenicznej oraz historii dogmatyki. Wykładał na uniwersytetach w Wiedniu, Freiburgu i Rzymie.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Rok Kapłański

Książki / Duchowość / Życie kapłańskie i zakonne

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni