Powrót na poprzednią stronę

Przewodnik do wnętrza Zamku

Przewodnik do wnętrza Zamku

Tomas Alvarez OCD

Flos Carmeli Poznań 2010

ISBN: 978-83-61727-60-6
format: 140x205, stron: 360, oprawa: twarda

INDEKS: FLC0107B28332

Cena: 41,90 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Zamek wewnętrzny to coś więcej niż książka. To niezwykły symbol tajemnicy człowieka. Niemniej jest to również książka, i to ostatnia książka napisana przez Teresę od Jezusa, Doktora Kościoła, która na pięć lat przed swoją śmiercią zawarła w niej najlepszą cząstkę swojej wiedzy. Spisała w niej to wszystko, co wraz z upływem lat powoli klarowało się i oczyszczało w jej doświadczeniu.

Jest czymś zrozumiałym, że przystępując do czytania takiej książki, lub mówiąc lepiej do zagłębiania się w sekretne mieszkania Zamku, uciekamy się do pomocy doświadczonego przewodnika, który będzie szedł przed nami, raz po raz przerywając lekturę, czytając kolejno każdy z rozdziałów tego dzieła, jeden po drugim.

Chodzi przede wszystkim o to, aby ułatwić lekturę i zrozumienie Zamku wewnętrznego św. Teresy. A zatem kolejne strony tego przewodnika nie spełnią swojej roli, jeśli jego lektura nie podprowadzi do suto zastawionej uczty opisanej i podanej nam przez św. Teresę w jej dziele. Przejście do bezpośredniej lektury jej tekstu jest nieuniknione.

 

Kategorie

Książki / Pismo Święte / Opracowania (komentarze)

Książki / Duchowość / Ogólna

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni