Powrót na poprzednią stronę

Po co Kościołowi papież?

Po co Kościołowi papież?

Jacek Salij OP

Wydawnictwo W drodze Poznań 2011

ISBN: 978-83-7033-770-4
format: 123x195, stron: 260, oprawa: miękka

INDEKS: WDR0576B28878

Cena: 25,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Kolejny zbiór tekstów Ojca Salija, w którym między innymi o najstarszych świadectwach prymatu biskupów Rzymu, o nieomylności następcy Piotra, czy dlaczego następcę Piotra nazywamy Ojcem Świętym?
Jako Biskup Rzymu dobrze wiem, że pełna i widzialna komunia wszystkich Wspólnot, w których mocą wierności Boga zamieszkuje Jego Duch, jest gorącym pragnieniem Chrystusa. Jestem przekonany, że ponoszę w tej dziedzinie szczególną odpowiedzialność, która polega przede wszystkim na dostrzeganiu ekumenicznych dążeń większości chrześcijańskich Wspólnot i na wsłuchiwaniu się w kierowaną do mnie prośbę, abym znalazł taką formę sprawowania prymatu, która nie odrzucając bynajmniej istotnych elementów tej misji, byłaby otwarta na nową sytuację.
Jan Paweł II, Encyklika Ut unum sint
JACEK SALIJ OP, dominikanin, profesor zwyczajny teologii, kierownik Katedry Teologii Dogmatycznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, członek polskiego PEN Clubu, laureat Nagrody Głównej Wydawców Katolickich FENIKS 2004. Autor licznych publikacji z dziedziny teologii i duchowości.

 

Kategorie

Książki / Kościół Katolicki / Historia Kościoła

Książki / Teologia / Teologia

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni