Powrót na poprzednią stronę

Kwiatki proboszcza z Ars

Kwiatki proboszcza z Ars

Patrice Mahieu

Wydawnictwo Esprit Kraków 2011

ISBN: 978-83-61989-57-8
format: 130x200, stron: 144, oprawa: miękka

INDEKS: EST0131B29304

Cena: 22,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

Święty Jan Maria Vianney, kanonizowany w 1925 roku, został w 2009 ogłoszony przez Benedykta XVI patronem wszystkich księży. Chociaż za życia unikał rozgłosu, o jego pokorze, gorliwości i wielkim sercu usłyszał cały świat. Dzięki podjęciu się dzieła wykraczającego, zdawałoby się, poza ludzkie siły oraz świadectwom licznych cudów dokonanych za jego wstawiennictwem, św. Jan Maria Vianney pozostaje także jedną z bardziej fascynujących postaci Kościoła katolickiego.
Jak to możliwe, że niepozorny kapłan wywodzący się z biednej rodziny, mający problemy z nauką i stale jąkający się podczas wygłaszania kazań stał się najsłynniejszym spowiednikiem wszechczasów? W jaki sposób udało mu się zamienić Ars, znane wówczas z niechęci do Kościoła, w oazę świętości, gdzie codziennie przybywały tłumy wiernych?
Patrice Mahieu przedstawia kolekcję świadectw osób, które dobrze znały św. Marię Vianney’a. Opowieści z życia słynnego świętego – zdarzenia codzienne, niezwykłe, wywołujące uśmiech lub skłaniające do refleksji – to doskonała lektura, pozwalająca poznać bliżej postać słynnego patrona księży.

 

Kategorie

Książki / Duszpasterstwo / Rozważania

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni