Powrót na poprzednią stronę

Niezwykła historia św. Bernadetty z Lourdes

Niezwykła historia św. Bernadetty z Lourdes

Catherine Rihoit

Instytut Wydawniczy PAX Warszawa 2011

ISBN: 978-83-211-1909-0
format: 123x195, stron: 370, oprawa: miękka

INDEKS: PAX0349B29389

Promocja: 35,70 zł 5,00 zł – brak w sprzedaży (informacja: kmt@kmt.pl)

11 lutego 1858 roku w leżącym u stóp Pirenejów Lourdes czternastoletnia Bernadetta miała wizję. W grocie za miastem ukazała się jej biała postać kobiety. Żyjąca w skrajnej nędzy, niewykształcona, nie potrafiąca nawet dobrze mówić po francusku dziewczynka nie wie, dlaczego to właśnie jej objawiła się ta postać i kim ona tak naprawdę jest. To niezwykłe wydarzenie powtarza się osiemnaście razy. Początkowa nieufność ze strony zarówno najbliższych, jak i mieszkańców miasta, także duchowieństwa, pod wpływem przemiany, jakiej doznała Bernadetta, stopniowo przeradza się w kult maryjny, który zaczyna niepokoić miejscowe władze. Na wieść o cudownych właściwościach wody wypływającej z groty do Lourdes zaczynają ciągnąć tłumy.
Narracja powieści opiera się na relacjach różnych ludzi – przede wszystkim członków bliższej i dalszej rodziny Bernadetty, nauczycielki, miejscowych księży, aptekarza, komisarza policji, dziennikarza miejscowej gazety – którzy obserwując dziewczynkę, stają się poniekąd świadkami dokonującego się cudu.

Catherine Rihoit jest współczesną powieściopisarką francuską i dziennikarką. Napisała m.in. biografię św. Teresy z Lisieux i Dalidy.

 

Kategorie

Książki / Życie chrześcijańskie / Opowiadania dla ducha

Książki / Promocja / za 5 zł